Century
Outdoor Track & Field Performance List

GIRLS 100 METER DASH

Top 10 Performances
==========================================================
1   Dickerson, Stephanie   12.14*      2004    States
2   Dickerson, Stephanie   12.34*      2004    Regionals
2   Dickerson, Stephanie   12.34*      2002    CMC
4   Stanton, Jasmine       12.47       2022    Liberty Road Challenge
5   Callan, Megan          12.49       2015    Regionals
6   Stanton, Jasmine       12.53       2022    Gator Invite
7   Callan, Megan          12.58       2016    Counties
8   Stanton, Jasmine       12.62       2022    Counties
9   Dickerson, Stephanie   12.64*      2004    Counties
9   Dickerson, Stephanie   12.64*      2004    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dickerson, Stephanie   12.14*      2004    States
2   Stanton, Jasmine       12.47       2022    Liberty Road Challenge
3   Callan, Megan          12.49       2015    Regionals
4   Mastria, Isabella      12.65       2021    Sectionals
5   Rosati, Alexis         13.03       2019    Quad @ Urbana
6   Bush, Alexis           13.04*      2010    Tri @ Century
7   Mba, Chidinma          13.13       2019    Counties
8   Ruggiero, Lauren       13.14       2007    Counties
9   Guillen, Bethany       13.20       2014    Counties
10  Achziger, Kelsey       13.24       2007    Counties

********************************************************************************
GIRLS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Callan, Megan          25.07       2015    Regionals
2   Callan, Megan          25.42       2015    States
3   Dickerson, Stephanie   25.64*      2004    Regionals
4   Callan, Megan          25.83       2015    Counties
4   Callan, Megan          25.83       2013    Regionals
6   Callan, Megan          25.85       2015    Pikesville Classic
7   Callan, Megan          25.92       2015    Regionals
8   Callan, Megan          25.93       2016    Zimmerman Invite
9   Dickerson, Stephanie   25.94*      2004    States
10  Callan, Megan          25.98       2015    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Callan, Megan          25.07       2015    Regionals
2   Dickerson, Stephanie   25.64*      2004    Regionals
3   Mastria, Caroline      25.53       2019    Hopkins Black and Blue Invite
4   Mastria, Isabella      26.00       2021    Sectionals
5   Stanton, Jasmine       26.45       2022    Liberty Road Challenge
6   Bush, Alexis           26.54*      2010    Tri @ Urbana
7   Bresnahan, Caroline    26.74       2016    Regionals
7   Rosati, Alexis         26.74       2019    Gator Invite
9   Eger, Brittany         26.84*      2006    Tri @ Century
10  Belsinger, Jess        26.94*      2004    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 400 METER DASH

Top 10 Performances
============================================================
1   Mastria, Caroline      58.16       2019    States
2   Mastria, Caroline      58.71       2019    Regionals
3   Mastria, Caroline      58.89       2019    Counties
4   Mastria, Caroline      59.32       2019    Zonis Invite
5   Mastria, Isabella      59.49       2021    Regionals
6   Mastria, Isabella      59.56       2022    Regionals
7   Mastria, Caroline      59.69       2019    Hopkins Black and Blue Invite
8   Bresnahan, Caroline    59.94       2016    States
9   Mastria, Isabella    1:00.04       2021    States
10  Rosati, Alexis       1:00.07       2019    Zonis Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mastria, Caroline      58.16       2019    States
2   Mastria, Isabella      59.49       2021    Regionals
3   Bresnahan, Caroline    59.94       2016    States
4   Rosati, Alexis       1:00.07       2019    Zonis Invite
5   Simon, Sarah         1:00.16       2019    Regionals
6   Belsinger, Jess      1:00.24*      2004    Counties
7   Austin, Allison      1:01.02       2002    States
8   Guillen, Bethany     1:01.09       2014    Counties
9   Wagner, Rachel       1:01.77       2015    Counties
10  Mba, Chidinma        1:02.21       2019    Tri @ Boonsboro

********************************************************************************
GIRLS 800 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Linde, Maura         2:17.35       2009    States
2   Larkin, Rachel       2:19.76       2011    States
3   Linde, Maura         2:19.88       2009    Regionals
4   Linde, Maura         2:20.10       2008    Tri @ NC
5   Linde, Maura         2:20.32       2008    States
6   Linde, Maura         2:20.51       2010    Regionals
7   Linde, Maura         2:20.94       2011    Pikesville Invite
8   Linde, Maura         2:21.07       2010    States
9   Linde, Maura         2:21.42       2011    Zimmerman Invite
10  Linde, Maura         2:21.93       2010    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Linde, Maura         2:17.35       2009    States
2   Larkin, Rachel       2:19.76       2011    States
3   Yockman, Emma        2:22.02       2019    Hopkins Black and Blue Invite
4   Mitroka, Emily       2:24.79       2022    States
5   Fagnant, Morgan      2:25.44       2013    Regionals
6   Cimmerer, Lillie     2:25.53       2014    Regionals
7   Mitroka, Elizabeth   2:27.15       2022    Counties
8   Debinski, Rebecca    2:27.54       2012    Regionals
9   Hurst, Kiley         2:28.09       2016    Regionals
10  Dearie, Allie        2:29.16       2009    Pikesville Invite

********************************************************************************
GIRLS 1500 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Linde, Maura         4:43.50       2009    Zimmerman Invite
2   Linde, Maura         4:44.80       2010    Zimmerman Invite
3   Linde, Maura         4:51.62       2011    Zimmerman Invite
4   Arena, Avery         5:08.53       2015    Zimmerman Invite
5   Kachik, Emily        5:11.18       2013    Zimmerman Invite
6   Horst, Ashlee        5:11.70       2004    Zimmerman Invite
7   Poulton, Natalie     5:13.30       2016    Zimmerman Invite
8   McGovern, Kirsten    5:14.74       2009    Zimmerman Invite
9   Fagnant, Morgan      5:19.18       2011    Zimmerman Invite
10  Larkin, Erin         5:20.59       2013    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Linde, Maura         4:43.50       2009    Zimmerman Invite
2   Arena, Avery         5:08.53       2015    Zimmerman Invite
3   Kachik, Emily        5:11.18       2013    Zimmerman Invite
4   Horst, Ashlee        5:11.70       2004    Zimmerman Invite
5   Poulton, Natalie     5:13.30       2016    Zimmerman Invite
6   McGovern, Kirsten    5:14.74       2009    Zimmerman Invite
7   Fagnant, Morgan      5:19.18       2011    Zimmerman Invite
8   Larkin, Erin         5:20.59       2013    Zimmerman Invite
9   Lamb, Beth           5:21.00       2012    Zimmerman Invite
10  Dearie, Allie        5:24.10       2009    Tri @ Century

********************************************************************************
GIRLS 1600 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Linde, Maura         4:59.72       2010    Regionals
2   Linde, Maura         5:01.62       2011    Counties
3   Linde, Maura         5:01.93       2010    States
4   Linde, Maura         5:02.56       2010    Counties
5   Linde, Maura         5:03.97       2010    Pikesville Invite
6   Linde, Maura         5:05.95       2008    States
7   Linde, Maura         5:05.99       2009    Regionals
8   Linde, Maura         5:07.50       2010    Tri @ Urbana
8   Linde, Maura         5:07.50       2008    Regionals
10  Linde, Maura         5:08.10       2009    Loyola Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Linde, Maura         4:59.72       2010    Regionals
2   Hurst, Kiley         5:15.19       2016    States
3   Debinski, Rebecca    5:16.00       2014    Regionals
4   Poulton, Natalie     5:18.52       2017    Zonis Invite
5   Fagnant, Morgan      5:18.91       2013    MVAL
6   Mitroka, Emily       5:19.77       2022    Regionals
7   Kachik, Emily        5:22.86       2014    Regionals
8   Mitroka, Elizabeth   5:24.24       2022    Regionals
9   Dearie, Allie        5:24.88       2008    Don Boyer Invite
10  Arena, Avery         5:28.85       2015    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 2000 METER STEEPLECHASE

Top 10 Performances
===========================================================
1   Greenwald, Elise     8:39.43       2019    Hopkins Black and Blue Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Greenwald, Elise     8:39.43       2019    Hopkins Black and Blue Invite

********************************************************************************
GIRLS 3000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Linde, Maura        10:21.39       2010    Zimmerman Invite
2   Linde, Maura        10:41.90       2009    Tri @ Century
3   Fagnant, Morgan     10:59.38       2013    Zimmerman Invite
4   Linde, Maura        11:07.98       2009    Zimmerman Invite
5   Todd, Katie         11:24.42       2012    Zimmerman Invite
6   Todd, Katie         11:26.63       2010    Zimmerman Invite
7   Brodsky, Colby      11:26.78       2016    Zimmerman Invite
8   McGovern, Kirsten   11:29.04       2010    Zimmerman Invite
9   Larkin, Erin        11:34.83       2012    Zimmerman Invite
10  Todd, Katie         11:34.92       2011    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Linde, Maura        10:21.39       2010    Zimmerman Invite
2   Fagnant, Morgan     10:59.38       2013    Zimmerman Invite
3   Todd, Katie         11:24.42       2012    Zimmerman Invite
4   Brodsky, Colby      11:26.78       2016    Zimmerman Invite
5   McGovern, Kirsten   11:29.04       2010    Zimmerman Invite
6   Larkin, Erin        11:34.83       2012    Zimmerman Invite
7   Arena, Avery        11:36.50       2016    Zimmerman Invite
8   Lang, Beth          11:44.23       2011    Zimmerman Invite
9   Calaman, Allie      12:24.27       2013    Zimmerman Invite
10  Montgomery, Shaye   12:49.05       2016    Zimmerman Invite

********************************************************************************
GIRLS 3200 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Linde, Maura        10:57.51       2008    States
2   Linde, Maura        11:12.32       2010    Counties
3   Linde, Maura        11:15.18       2010    Regionals
4   Linde, Maura        11:15.40       2008    Regionals
5   Linde, Maura        11:16.62       2010    Pikesville Invite
6   Hurst, Kiley        11:18.10       2016    States
7   Linde, Maura        11:22.76       2008    Pikesville Invite
8   Mitroka, Emily      11:23.75       2022    Gator Invite
9   Linde, Maura        11:24.57       2010    States
10  Linde, Maura        11:25.28       2011    Clash of the Titans

Top 10 Performers
===========================================================
1   Linde, Maura        10:57.51       2008    States
2   Hurst, Kiley        11:18.10       2016    States
3   Mitroka, Emily      11:23.75       2022    Gator Invite
4   Sobchak, Chloe      11:31.87       2019    States
5   Fagnant, Morgan     11:33.36       2013    States
6   Kachik, Emily       11:34.37       2014    Counties
7   Debinski, Rebecca   11:35.53       2014    Don Boyer Invite
8   Poulton, Natalie    11:46.41       2017    Gator Invite
9   Arena, Avery        11:48.00       2015    States
10  Horst, Ashlee       11:50.39       2006    States

********************************************************************************
GIRLS 100 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Finney, Holly          16.45       2015    Quad @ Urbana
2   Finney, Holly          16.66       2015    Regionals
3   Finney, Holly          16.82       2015    Regionals
4   Moughey, Christina     16.84*      2004    MVAL
5   Reeser, Madison        16.86       2017    Regionals
6   Finney, Holly          17.09       2015    Counties
7   Reeser, Madison        17.10       2017    Counties
8   Hinson, Julia          17.25       2013    Counties
9   Reeser, Madison        17.29       2016    Counties
10  Vienneau, Hanna        17.30       2012    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Finney, Holly          16.45       2015    Quad @ Urbana
2   Moughey, Christina     16.84*      2004    MVAL
3   Reeser, Madison        16.86       2017    Regionals
4   Hinson, Julia          17.25       2013    Counties
5   Vienneau, Hanna        17.30       2012    MVAL
6   Ross, Devon            17.33       2008    Regionals
7   Hamlett, Macy          17.39       2017    Regionals
8   Lamb, Morgan           17.46       2013    Counties
9   Hughes, Nicole         17.54       2010    Counties
10  Ogle, Kristen          17.72       2015    Zimmerman Invite

********************************************************************************
GIRLS 300 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Guillen, Bethany       45.79       2014    Counties
2   Guillen, Bethany       46.23       2015    States
3   Guillen, Bethany       46.30       2015    Regionals
3   Guillen, Bethany       46.30       2014    Regionals
5   Guillen, Bethany       46.68       2013    Regionals
6   Guillen, Bethany       46.87       2014    Dwight Scott Invite
7   Guillen, Bethany       46.90       2013    States
8   Guillen, Bethany       47.09       2014    States
9   Guillen, Bethany       47.43       2013    Counties
10  Guillen, Bethany       47.49       2015    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Guillen, Bethany       45.79       2014    Counties
2   Lamb, Morgan           47.89       2013    Regionals
3   Reeser, Madison        48.08       2017    States
4   Eger, Brittany         48.44*      2006    MVAL
5   Hughes, Nicole         48.55       2010    States
6   Taylor, Sophia         48.75       2022    Zonis Invite
7   Curto, Ashley          49.04*      2007    Don Boyer Invite
8   Burleson, Emily        49.51       2016    Counties
9   Ogle, Kristen          50.34       2015    Regionals
10  Krasovec, Rebecca      51.22       2016    Zimmerman Invite

********************************************************************************
GIRLS 400 METER HURDLES

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Guillen, Bethany     1:11.03       2015    Knights Invite
2   Ogle, Kristen        1:15.14       2015    Knights Invite

Top 10 Performers
===============================================================================
1   Guillen, Bethany     1:11.03       2015    Knights Invite
2   Ogle, Kristen        1:15.14       2015    Knights Invite

********************************************************************************
GIRLS 4x100 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Rosati, Mba, Hollinger, Mastria               50.90       2019    Regionals
2   Rosati, Mba, Hollinger, Mastria               50.94       2019    States
2   Moore, Burleson, Ward, Callan                 50.94       2016    States
4   Yannone, Lewis, Belsinger, Dickerson          51.11       2004    States
5   Lamb, Reed, Guillen, Callan                   51.21       2013    Penn Relays
6                                                 51.34       2003    States
7   Lamb, Reed, Guillen, Callan                   51.44       2013    States
8   Yannone, Lewis, Belsinger, Dickerson          51.44*      2004    Counties
9   Lamb, Guillen, Wilson, Callan                 51.48       2013    Regionals
10  Titus, Moore, Burleson, Callan                51.57       2016    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Hurst, Bresnahan, Burleson, Callan          1:45.50       2016    Regionals
2   Bresnahan, Wagner, Guillen, Callan          1:45.90       2015    States
3   Callan, Janyska, Lamb, Guillen              1:46.04       2013    MVAL
4   Bresnahan, Wagner, Guillen, Callan          1:46.40       2015    Regionals
5   Hurst, Bresnahan, Burleson, Callan          1:46.45       2016    States
6   Callan, Janyska, Lamb, Guillen              1:46.50       2013    Counties
7   Yannone, Lewis, Mougey, Dickerson           1:46.60       2004    Regionals
8   Bresnahan, Hurst, Burleson, Callan          1:46.70       2016    Zimmerman Invite
9   Hurst, Bresnahan, Burleson, Callan          1:47.31       2016    Counties
10  Bresnahan, Guillen, Callan, Guillen         1:48.07       2015    Counties

********************************************************************************
GIRLS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Mastria, Snyder, Simon, Rosati              4:00.92       2019    States
2   Mastria, Snyder, Simon, Rosati              4:04.47       2019    Regionals
3   Rosati, Mba, Simon, Mastria                 4:05.97       2019    Pikesville Invite
4   Guillen, Callan, Wagner, Guillen            4:07.34       2015    Regionals
5   Wagner, Hurst, Cimmerer, Guillen            4:07.39       2014    States
6   Lamb, Janyska, Breon, Guillen               4:08.33       2013    Regionals
7   Hurst, Ward, Burleson, Bresnahan            4:09.12       2016    Regionals
8   Snyder, Rosati, Yockman, Simon              4:09.28       2019    Penn Relays
9   Wagner, Hurst, Cimmerer, Guillen            4:09.67       2014    Regionals
10  Wagner, Hurst, Cimmerer, Guillen            4:09.80       2014    Penn Relays

********************************************************************************
GIRLS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   A Dearie, Larkin, Linde, Fagnant            9:32.63       2011    Counties
2   A Dearie, Larkin, Linde, McGovern           9:41.41       2010    States
3   A Dearie, Larkin, Linde, McGovern           9:42.02       2009    Regionals
4   Kachik, Hurst, Debinski, Cimmerer           9:42.28       2014    States
5   A Dearie, Larkin, Linde, McGovern           9:47.54       2010    Counties
6   Hurst, Arena, Yockman, Hurst                9:48.05       2016    Regionals
7   A Dearie, Larkin, Linde, McGovern           9:48.34       2010    Regionals
8   A Dearie, Larkin, Linde, McGovern           9:48.77       2009    States
9   Debinski, Cimmerer, Hurst, Kachik           9:52.14       2014    MVAL
10  Cimmerer, Kachik, Debinski, Fagnant         9:53.60       2013    States

********************************************************************************
GIRLS 4x1600 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                              23:07.90       2009    Blue Ridge Relays
2                                              23:09.46       2012    Urbana Relays
3                                              24:34.60       2007    Blue Ridge Relays
4                                              24:58.10       2008    Blue Ridge Relays
5                                              25:34.20       2015    Loyola Relays

********************************************************************************
GIRLS 800 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                               2:01.80       2009    Blue Ridge Relays
2                                               2:03.10       2007    Blue Ridge Relays
3                                               2:04.30       2008    Blue Ridge Relays

********************************************************************************
GIRLS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1  Snyder, Simon, Hollinger, Yockman            4:25.94       2019    Patriot Invite
2                                               4:26.35       2010    Jim Frasier Relays
3  Callan, Cimmerer, Guillen, Lamb              4:35.12       2013    Jim Frasier Relays
4                                               4:44.48       2012    Jim Frasier Relays
5                                               4:47.30       2007    Jim Frasier Relays
6                                               4:49.07       2013    Patriot Invite
7  Holcombe, Mattox, Mastria, Taylor            4:49.61       2022    Urbana Invite
8  Guillen, Kaylor, Brodsky, Titus              4:49.79       2015    Zimmerman Invite
9                                               4:51.20       2008    Jim Frasier Relays
10                                              4:52.15       2009    Jim Frasier Relays

********************************************************************************
GIRLS DISTANCE MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                              12:58.00       2009    Blue Ridge Relays
2                                              13:13.80       2008    Blue Ridge Relays
3                                              13:31.90       2010    Jim Frasier Relays
4                                              13:40.65       2012    Jim Frasier Relays
5                                              13:42.60       2008    Jim Frasier Relays
6                                              13:50.00       2009    Jim Frasier Relays
7                                              13:54.80       2009    Tri @ Century
8                                              14:03.50       2004    Jim Frasier Relays
9  Bauer, Snyder, Lang, Greenwald              14:08.07       2019    Patriot Invite
10                                             14:20.10       2015    Loyola Relays

********************************************************************************
GIRLS HIGH JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Mba, Chidinma        5-04.00       2019    States
1   Tiburzi, Olivia      5-04.00       2011    Oakdale Invite
3   Prokic, Victoria     5-03.00       2015    Liberty Road Challenge
3   Tiburzi, Olivia      5-03.00       2010    Regionals
5   Mba, Chidinma        5-02.00       2019    Regionals
5   Mba, Chidinma        5-02.00       2019    Counties
5   Mba, Chidinma        5-02.00       2019    Pikesville Invite
5   Prokic, Victoria     5-02.00       2016    Regionals
5   Prokic, Victoria     5-02.00       2016    Urbana Relays
5   Prokic, Victoria     5-02.00       2015    MVAL
5   Prokic, Victoria     5-02.00       2015    Pikesville Classic
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2011    States
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2011    Regionals
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2011    Counties
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2011    Clash of the Titans
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2011    Pikesville Invite
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2010    States
5   Tiburzi, Olivia      5-02.00       2010    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mba, Chidinma        5-04.00       2019    States
1   Tiburzi, Olivia      5-04.00       2011    Oakdale Invite
3   Prokic, Victoria     5-03.00       2015    Liberty Road Challenge
4   Hamlett, Macy        5-00.00      18-19    3 Meets
4   Ward, Mackenzie      5-00.00       2017    Zonis Invite
4   Vienneau, Hanna      5-00.00       2012    2 Meets
4   McLaren, Kara        5-00.00       2004    Counties
4   Carlson, Lindsay     5-00.00       2003    Tri @ Century
9   Pauley, Kristen      4-11.00       2010    JV Counties
10  Mastria, Isabella    4-10.00       2022    Gator Invite
10  Hungerman, Audrey    4-10.00       2009    MVAL

********************************************************************************
GIRLS POLE VAULT

Top 10 Performance
===========================================================
1   Mason, Natalie      10-00.00       2022    States
1   Diorio, Danielle    10-00.00       2015    States
3   Mason, Natalie       9-10.00       2022    Regionals
4   Mason, Natalie       9-06.00       2022    Counties
4   Gallang, Sydney      9-06.00       2019    States
4   Gallant, Sydney      9-06.00       2019    Counties
4   Diorio, Danielle     9-06.00       2015    Counties
4   Diorio, Danielle     9-06.00       2015    Zimmerman Invite
4   Diorio, Danielle     9-06.00       2015    Liberty Road Challenge
4   Diorio, Danielle     9-06.00       2014    MVAL
4   Diorio, Danielle     9-06.00       2014    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mason, Natalie      10-00.00       2022    States
1   Diorio, Danielle    10-00.00       2015    States
3   Gallant, Sydney      9-06.00       2019    2 Meets
4   Mansfield, Rileigh   9-00.00       2022    States
5   Hurst, Lisi          8-07.00       2016    Regionals
6   Graves, Grace        8-06.00       2019    Counties
6   Elberfeld, Amy       8-06.00       2015    2 Meets
8   Stach, Kara          8-04.00       2022    Regionals
8   Riley, Jessica       8-04.00       2013    MVAL
10  Pauley, Kristin      8-02.00       2011    Regionals

********************************************************************************
GIRLS LONG JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Mastria, Isabella   17-11.50       2022    States
2   Mba, Chidinma       17-04.00       2018    Regionals
3   Yannone, Teresa     16-11.50       2004    States
4   Mastria, Isabella   16-09.75       2022    Hopkins Invite
5   Mba, Chidinma       16-09.00       2018    States
5   Bush, Alexis        16-09.00       2010    Regionals
7   Mba, Chidinma       16-08.75       2018    Gator Invite
8   Mba, Chidinma       16-08.25       2018    Counties
9   Yannone, Teresa     16-07.00       2004    Counties
10  Mastria, Isabella   16-06.05       2022    Regionals
10  Bush, Alexis        16-06.50       2011    Regionals
10  Bush, Alexis        16-06.50       2010    States
10  Bush, Alexis        16-06.50       2010    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mastria, Isabella   17-11.50       2022    States
2   Mba, Chidinma       17-04.00       2018    Regionals
3   Yannone, Teresa     16-11.50       2004    States
4   Bush, Alexis        16-09.00       2010    Regionals
5   Burleson, Emily     16-05.00       2017    Liberty Road Challenge
6   Mansfield, Rileigh  15-11.00       2021    Regionals
7   Mattox, Natalie     15-10.50       2022    Hopkins Invite
8   Belsinger, Jess     15-04.75       2004    Counties
9   Monkouski, Diana    15-03.75       2008    Tri @ Century
10  Vienneau, Hanna     14-10.50       2012    Counties

********************************************************************************
GIRLS TRIPLE JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Yannone, Teresa     35-01.75       2004    States
2   Bush, Alexis        34-07.50       2011    Regionals
3   Yannone, Teresa     34-04.25       2003    CMC
4   Bush, Alexis        34-04.00       2011    States
4   Bush, Alexis        34-04.00       2011    Clash of the Titans
6   Yannone, Teresa     34-03.50       2005    States
7   Yannone, Teresa     34-03.00       2003    Counties
8   Yannone, Teresa     34-02.50       2004    Regionals
8   Yannone, Teresa     34-02.50       2003    Dwight Scott Invite
10  Yannone, Teresa     33-10.25       2003    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Yannone, Teresa     35-01.75       2004    States
2   Bush, Alexis        34-04.00       2011    States
3   Mansfield, Rileigh  32-08.75       2021    Sectionals
4   Gallant, Sydney     32-08.25       2019    Counties
5   Monkouski, Diana    31-11.75       2007    Counties
6   Dearie, Allie       31-07.50       2009    Zimmerman Invite
7   Moore, Sade         31-05.25       2016    Zimmerman Invite
8   Mattox, Natalie     31-04.50       2021    Sectionals
9   Freeburger, Rachel  31-02.00       2014    Counties
10  Beck, Hayley        31-01.50       2012    JV Counties

********************************************************************************
GIRLS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Reeser, Dana        42-11.00       2006    Counties
2   Reeser, Dana        41-10.00       2006    Tri @ Century
3   Reeser, Dana        41-06.50       2006    Regionals
4   Reeser, Dana        41-02.00       2006    Heurich Invite
5   Reeser, Dana        40-11.75       2006    States
5   Reeser, Dana        40-11.75       2004    Jim Frasier Relays
7   Reeser, Dana        40-09.25       2004    MVAL
8   Reeser, Dana        40-09.00       2004    Counties
9   Reeser, Dana        40-07.00       2004    Tri @ Liberty
10  Reeser, Dana        40-06.75       2004    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Reeser, Dana        42-11.00       2006    Counties
2   Reeser, Auriel      35-11.75       2007    Regionals
3   Richardson, Emily   34-10.00       2012    Regionals
4   Krywucki, Logan     33-11.50       2009    Blue Ridge Relays
5   Carlson, Linday     33-06.00      03+04    2 Meets
6   Cole, Gabrielle     32-05.75       2017    Quad @ Boonsboro
7   Rowe, Renee         32-05.50       2004    Tri @ Liberty
8   Reeser, Madison     32-04.00       2017    Regionals
9   Haberman, Tory      31-07.25       2013    Counties
10  Rich, Jordan        31-03.00       2011    Counties

********************************************************************************
GIRLS DISCUS

Top 10 Performances
===========================================================
1   Reeser, Dana       120-03.00       2006    States
2   Reeser, Dana       118-03.00       2006    Tri @ Century
3   Reeser, Dana       115-02.00       2005    States
4   Reeser, Dana       114-09.00       2006    Counties
5   Reeser, Dana       111-08.00       2005    Counties
6   Reeser, Dana       109-03.00       2006    Heurich Invite
7   Reeser, Dana       108-03.00       2006    Tri @ Westminster
8   Reeser, Dana       107-06.00       2006    Regionals
9   Reeser, Dana       106-10.00       2006    MVAL
10  Reeser, Dana       106-00.00       2006    Pikesville Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Reeser, Dana       120-03.00       2006    States
2   Rowe, Renee        105-06.00       2004    Regionals
3   Capparelli, Kelsey 103-11.00       2011    Clash of the Titans
4   Krywucki, Logan    102-10.50       2009    Blue Ridge Relays
5   Reeser, Madison    102-08.00       2017    Counties
6   Reeser, Auriel     101-06.00       2007    MVAL
7   Mudgett, Amy        94-05.50       2008    Liberty Road Challenge
8   Rich, Jordan        93-08.00       2012    Regionals
9   Mougey, Christina   93-02.00       2004    Zimmerman Invite
10  Haberman, Tory      91-10.00       2013    MVAL

********************************************************************************
BOYS 100 METER DASH

Top 10 Performance
===========================================================
1   Stanton, Jalen         10.78       2019    States
2   Stanton, Jalen         10.81       2019    Regionals
3   Johnson, Theron        10.94*      2006    Regionals
4   Johnson, Dyron         11.04*      2005    Regionals
5   Seabrook, Henry        11.05       2017    Gator Invite
6   Seabrook, Henry        11.08       2017    Regionals
6   Rock, Tyrice           11.08       2013    Counties
8   Johnson, Theron        11.09       2007    Counties
9   Kennell, Justin        11.14*      2010    Tri @ Urbana
9   Johnson, Theron        11.14*      2007    Tri @ Century

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stanton, Jalen         10.78       2019    States
2   Johnson, Theron        10.94*      2006    Regionals
3   Johnson, Dyron         11.04*      2005    Regionals
4   Seabrook, Henry        11.05       2017    Gator Invite
5   Rock, Tyrice           11.08       2013    Counties
6   Kennell, Justin        11.14*      2010    Tri @ Urbana
7   Woods, Julian          11.24*      2013    Tri @ Century
8   Titus, Josh            11.24       2011    Counties
9   Brosenne, Kyle         11.27       2019    2 Meets
9   Shinholt, Jonathan     11.27       2014    States

********************************************************************************
BOYS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stanton, Jalen         21.66       2019    Counties
2   Stanton, Jalen         21.80       2018    States
3   Stanton, Jalen         21.85       2018    Regionals
4   Stanton, Jalen         22.09       2018    Counties
4   Titus, Josh            22.09       2011    Regionals
6   Seabrook, Henry        22.14       2017    Gator Invite
7   Seabrook, Henry        22.27       2017    Pikesville Invite
8   Titus, Josh            22.30       2011    Counties
9   Stanton, Jalen         22.38       2019    Pikesville Invite
10  Titus, Josh            22.39       2011    Oakdale Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stanton, Jalen         21.66       2019    Counties
1   Titus, Josh            22.09       2011    Regionals
3   Seabrook, Henry        22.14       2017    Gator Invite
4   Rock Tyrice            22.58       2013    Regionals
5   Woods, Julian          22.64*      2013    Tri @ Century
6   Zittle, Chris          22.74*      2004    Regionals
7   Johnson, Dyron         22.80       2005    Counties
8   Brown, Brandon         22.82       2016    Quad @ Century
9   Johnson, Theron        22.84*      2006    Regionals
10  Brosenne, Kyle         22.91       2019    Regionals

********************************************************************************
BOYS 400 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Woods, Julian          49.61       2013    Battlefield Blast
2   Titus, Josh            49.70       2011    States
3   Titus, Josh            50.18       2011    Counties
4   Kennell, Justin        50.19       2010    Regionals
5   Titus, Josh            50.22       2011    Zimmerman Invite
6   Kennell, Justin        50.44       2010    States
7   Hurst, Stephen         50.49       2019    Regionals
8   Dregely, Tyler         50.63       2019    Counties
9   Huber, Matt            50.64       2019    Regionals
10  Kennell, Justin        50.67       2010    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Woods, Julian          49.61       2013    Battlefield Blast
2   Titus, Josh            49.70       2011    States
3   Kennell, Justin        50.19       2010    Regionals
4   Hurst, Stephen         50.49       2019    Regionals
5   Dregely, Tyler         50.63       2019    Counties
6   Huber, Matt            50.64       2019    Regionals
7   Montgomery, Tavian     50.90       2017    Regionals
8   Boyd, Brad             50.94*      2008    Tri @ NC
9   Clements, Michael      51.03       2013    Pikesville Invite
10  Shinholt, Stephen      51.05       2018    Counties

********************************************************************************
BOYS 800 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Dawson, Brent        1:56.29       2007    States
2   Dregely, Tyler       1:56.49       2019    States
3   Dregely, Tyler       1:57.04       2019    Regionals
4   Dawson, Brent        1:57.81       2007    Pikesville Invite
5   Mead, John           1:58.14       2014    Counties
6   Mead, John           1:58.42       2014    Dwight Scott Invite
7   Dregely, Tyler       1:58.45       2019    Zonis Invite
8   Dregely, Tyler       1:59.22       2019    Counties
9   Mead, John           1:59.57       2013    Counties
10  Dawson, Brent        1:59.60       2007    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dawson, Brent        1:56.29       2007    States
2   Dregely, Tyler       1:56.49       2019    States
3   Mead, John           1:58.14       2014    Counties
4   Renehan, Sean        1:59.78       2016    Regionals
5   Kane, Matthew        1:59.85       2015    States
6   Hurst, Stephen       2:00.53       2018    States
7   Thomas, Owen         2:00.57       2015    Counties
8   Onigbinde, Theo      2:00.90       2013    Regionals
9   Anske, Patrick       2:01.40       2012    Dual @ Middletown
10  Hebert, Hayden       2:01.48       2021    Regionals
10  Mezeivtch, Mitchell  2:01.48       2013    Regionals

********************************************************************************
BOYS 1500 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Mead, John           4:06.44       2013    Zimmerman Invite
2   Kane, Matthew        4:12.55       2015    Zimmerman Invite
3   Anske, Patrick       4:14.47       2012    Zimmerman Invite
4   Pezza, Nick          4:18.32       2010    Zimmerman Invite
5   Mead, Pat            4:18.43       2010    Zimmerman Invite
6   Thomas, Owen         4:23.48       2013    Zimmerman Invite
7   Johnson, Theo        4:25.36       2016    Zimmerman Invite
8   Fenton, Ryan         4:29.36       2010    Zimmerman Invite
9   Mead, John           4:30.03       2011    Zimmerman Invite
10  Mead, Pat            4:30.59       2009    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mead, John           4:06.44       2013    Zimmerman Invite
2   Kane, Matthew        4:12.55       2015    Zimmerman Invite
3   Anske, Patrick       4:14.47       2012    Zimmerman Invite
4   Pezza, Nick          4:18.32       2010    Zimmerman Invite
5   Mead, Pat            4:18.43       2010    Zimmerman Invite
6   Thomas, Owen         4:23.48       2013    Zimmerman Invite
7   Johnson, Theo        4:25.36       2016    Zimmerman Invite
8   Fenton, Ryan         4:29.36       2010    Zimmerman Invite
9   Zynda, Avior         4:32.80       2009    Tri @ Century
10  Barbera, Dylan       4:33.15       2011    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS 1600 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Mead, John           4:20.49       2013    Battlefield Blast
2   Mead, John           4:21.99       2014    States
3   Kane, Matthew        4:22.69       2015    States
4   Mead, John           4:23.13       2013    Counties
5   Mead, John           4:24.34       2014    Regionals
6   Kane, Matthew        4:24.85       2014    Regionals
7   Mead, John           4:26.00       2014    MVAL
8   Kane, Matthew        4:26.20       2015    Regionals
9   Hebert, Hayden       4:26.36       2021    Quad @ MV
10  Kane, Matthew        4:26.67       2015    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Mead, John           4:20.49       2013    Battlefield Blast
2   Kane, Matthew        4:22.69       2015    States
3   Hebert, Hayden       4:26.36       2021    Quad @ MV
4   Pezza, Nick          4:28.10       2011    Pikesville Invite
5   Fenton, Zachary      4:28.41       2018    Regionals
6   Havins, Jacob        4:30.09       2019    Regionals
7   Dill, Peyton         4:30.44       2022    States
8   Mead, Pat            4:31.22       2010    States
9   Zynda, Avior         4:32.47       2009    Regionals
10  Spera, Jacob         4:33.31       2017    Regionals

********************************************************************************
BOYS 2000 METER STEEPLECHASE

Top 10 Performances
===========================================================
1   Fenton, Zachary      6:38.51       2019    Hopkins Black and Blue Invite
2   Hebert, Hayden       6:40.65       2019    Hopkins Black and Blue Invite
3   Heintz, Samuel       7:32.72       2022    Hopkins Black and Blue Invite
4   Bull, Patrick        7:52.65       2022    Hopkins Black and Blue Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Fenton, Zachary      6:38.51       2019    Hopkins Black and Blue Invite
2   Hebert, Hayden       6:40.65       2019    Hopkins Black and Blue Invite
3   Heintz, Samuel       7:32.72       2022    Hopkins Black and Blue Invite
4   Bull, Patrick        7:52.65       2022    Hopkins Black and Blue Invite

********************************************************************************
BOYS 3000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Pezza, Nick          9:29.38       2010    Zimmerman Invite
2   Mead, Pat            9:29.98       2010    Zimmerman Invite
3   Thomas, Owen         9:32.92       2014    Zimmerman Invite
3   Pezza, Nick          9:32.92       2011    Zimmerman Invite
5   Fenton, Ryan         9:36.96       2010    Zimmerman Invite
6   Spera, Jacob         9:39.09       2015    Zimmerman Invite
7   Spera, Jacob         9:41.53       2016    Zimmerman Invite
8   Anske, Patrick       9:42.62       2011    Zimmerman Invite
9   Turskey, Joshua      9:46.26       2012    Zimmerman Invite
10  Zynda, Avior         9:56.80       2009    Tri @ Century

Top 10 Performers
===========================================================
1   Pezza, Nick          9:29.38       2010    Zimmerman Invite
2   Mead, Pat            9:29.98       2010    Zimmerman Invite
3   Thomas, Owen         9:32.92       2014    Zimmerman Invite
4   Fenton, Ryan         9:36.96       2010    Zimmerman Invite
5   Spera, Jacob         9:39.09       2015    Zimmerman Invite
6   Anske, Patrick       9:42.62       2011    Zimmerman Invite
7   Turskey, Joshua      9:46.26       2012    Zimmerman Invite
8   Zynda, Avior         9:56.80       2009    Tri @ Century
9   Robins, Corey        9:59.71       2009    Zimmerman Invite
10  McMahon, Owen       10:13.40       2013    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS 3200 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Kane, Matthew        9:31.07       2015    States
2   Fenton, Zachary      9:32.94       2019    States
3   Kane, Matthew        9:37.69       2015    Regionals
4   Fenton, Zachary      9:37.91       2018    Regionals
5   Fenton, Zachary      9:38.34       2017    States
6   Spera, Jacob         9:38.50       2017    States
7   Fenton, Zachary      9:38.75       2018    Gator Invite
8   Fenton, Zachary      9:39.97       2018    States
9   Fenton, Zachary      9:43.12       2019    Regionals
10  Mead, John           9:44.71       2013    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Kane, Matthew        9:31.07       2015    States
2   Fenton, Zachary      9:32.94       2019    States
3   Spera, Jacob         9:38.50       2017    States
4   Mead, John           9:44.71       2013    MVAL
5   Dill, Peyton         9:49.09       2022    States
6   Pezza, Nick          9:49.50       2010    Counties
7   Hebert, Hayden       9:56.84       2021    Tri @ Century
8   Johnson, Theo        9:58.95       2016    Regionals
9   Thomas, Owen         9:59.36       2013    MVAL
10  Anske, Patrick      10:00.20       2012    Tri @ Westminster

********************************************************************************
BOYS 110 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stanton, Jalen         14.10       2019    Counties
2   Stanton, Jalen         14.14       2019    States
2   Jones, Chris           14.14*      2005    Regionals
4   Stanton, Jalen         14.27       2019    Regionals
4   Woods, Julian          14.27       2013    States
6   Woods, Julian          14.31       2013    Counties
7   Woods, Julian          14.33       2012    States
8   Woods, Julian          14.36       2013    Regionals
9   Stanton, Jalen         14.45       2019    Pikesville Invite
10  Woods, Julian          14.48       2013    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stanton, Jalen         14.10       2019    Counties
2   Jones, Chris           14.14*      2005    Regionals
3   Woods, Julian          14.27       2013    States
4   Rought, George         14.64       2013    Regionals
5   Wolcott, Noah          15.12       2015    Regionals
6   Bird, Tyler            15.52       2019    2 Meets
7   Reeser, Zach           15.54*     03+04    3 Meets
8   Bryant, Kyle           15.99       2017    Gator Invite
9   Stefanick, Alex        16.29       2016    Zimmerman Invite
10  Michael, Aiden         16.53       2021    Regionals

********************************************************************************
BOYS 300 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Woods, Julian          37.45       2013    MVAL
2   Woods, Julian          37.51       2013    Pikesville Invite
3   Woods, Julian          37.53       2013    Regionals
4   Woods, Julian          38.33       2012    MVAL
5   Woods, Julian          38.41       2013    Counties
6   Woods, Julian          38.44       2012    States
7   Woods, Julian          38.63       2012    Regionals
8   Woods, Julian          38.72       2012    Pikesville Invite
9   Woods, Julian          38.81       2013    Zimmerman Invite
10  Woods, Julian          38.94       2011    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Woods, Julian          37.45       2013    MVAL
2   Wolcott, Noah          39.61       2015    States
3   Jones, Chris           40.18       2005    Counties
4   Reeser, Zach           41.34*      2003    CMC
5   Michael, Aiden         41.50       2021    Regionals
6   Bird, Tyler            43.55       2019    Counties
7   Onigbinde, Theo        43.83       2011    Clash of the Titans
8   Callahan, Steven       44.01       2017    Pikesville Invite
9   Olden, Eric            44.29       2012    Regionals
10  Naecker, Jack          44.31       2021    Regionals

********************************************************************************
BOYS 400 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Woods, Julian          52.45       2013    Penn Relays
2   Woods, Julian          54.00       2013    Patriot Invite
3   Wolcott, Noah          58.05       2015    Knights Invite
4   Wolcott, Noah          59.23       2013    Patriot Invite
5   Carter, Lee          1:11.50       2015    Knights Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Woods, Julian          52.45       2013    Penn Relays
2   Wolcott, Noah          58.05       2015    Knights Invite

********************************************************************************
BOYS 4x100 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Harrel, Shinholt, Stanton, Seabrook           42.91       2017    States
2   Gladden, Hackett, Brosenne, Stanton           43.29       2019    States
3   Gladden, Hackett, Brosenne, Stanton           43.46       2019    Penn Relays
3   Shinholt, Stanton, Montgomery, Seabrook       43.46       2017    Gator Invite
5   Gladden, Brosenne, Hackett, Stanton           43.57       2019    Counties
6   Umholtz, Jones, T Johnson, D Johnson          43.74*      2004    Regionals
7   Shinholt, Stanton, Montgomery, Seabrook       43.85       2017    Regionals
8   Shinholt, Stanton, Montgomery, Seabrook       44.15       2017    Counties
9                                                 44.37       2017    Pikesville Invite
9   Rock, Lortie, Ashwell, Woods                  44.37       2013    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Montgomery, Harrel, Stanton, Seabrook       1:28.98       2017    States
2   Woods, Rock, Ashwell, Lortie                1:29.36       2013    States
3   Montgomery, Stanton, Harrel, Seabrook       1:29.57       2017    Regionals
4   Woods, Rock, Ashwell, Lortie                1:29.67       2013    Regionals
5   Woods, Russell, Titus, Kennell              1:29.96       2010    States
6   Montgomery, Shinholt, Stanton, Seabrook     1:30.07       2017    Gator Invite
7   Seabrook, Harrel, Montgomery, Shinholt      1:30.24       2016    Regionals
8   Brown, Harrell, Montgomery, Seabrook        1:30.50       2016    Counties
9   Woods, Rock, Ashwell, Lortie                1:30.63       2013    MVAL
10  Shinholt, Harrel, Mongomery, Seabrook       1:30.88       2016    States

********************************************************************************
BOYS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Titus, Woods, Russell, Kennell              3:22.45       2010    States
2   Huber, Sien, Hurst, Dregely                 3:26.00       2019    Regionals
3   Pezza, Woods, Onigbinde, Titus              3:26.27       2011    States
4   Kennell, Russell, Woods, Titus              3:26.29       2010    Regionals
5                                               3:28.00       2010    Tri @ Urbana
6   Onigbinde, Woods, Titus, Pezza              3:28.54       2011    Counties
7   Townsend, Seabrook, Brown, Rice             3:28.59       2015    Regionals
8   Titus, Woods, Russell, Kennell              3:28.66       2010    Penn Relays
9                                               3:28.71       2010    Clash of the Titans
10  Kennell, Woods, Titus, Russell              3:28.79       2010    Counties

********************************************************************************
BOYS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1   Glenn, Havins, Huber, Dregely               7:58.61       2019    States
2   Glenn, Havins, Hurst, Dregely               7:58.65       2019    Penn Relays
3   Glenn, Havins, Hurst, Dregely               8:01.48       2019    Pikesville Invite
4   Glenn, Havins, Huber, Dregely               8:03.61       2019    Regionals
5   Thomas, Rice, Renehan, Kane                 8:04.71       2015    Regionals
6   Renehan, Kane, Thomas, Mead                 8:06.83       2014    Regionals
7   Renehan, Kane, Thomas, Mead                 8:06.85       2014    States
8   Spera, Havins, Hurst, Dregely               8:09.12       2018    Regionals
9   Etheridge, Russell, Pezza, Mead             8:09.18       2010    Counties
10  Thomas, Rice, Renehan, Kane                 8:09.28       2015    States

********************************************************************************
BOYS 4x1600 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                              19:40.50       2010    Blue Ridge Relays
2                                              19:58.72       2012    Urbana Relays
3                                              20:14.70       2009    Blue Ridge Relays
4                                              20:34.40       2008    Blue Ridge Relays
5                                              21:30.10       2015    Loyola Relays

********************************************************************************
BOYS 800 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1                                               1:38.70       2009    Blue Ridge Relays
2                                               1:39.20       2008    Blue Ridge Relays
3                                               1:42.80       2007    Blue Ridge Relays

********************************************************************************
BOYS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1                                               3:45.10       2015    Loyola Relays
2                                               3:48.16       2010    Jim Frasier Relays
3                                               3:48.95       2012    Jim Frasier Relays
4                                               3:49.80       2007    Jim Frasier Relays
5                                               3:52.50       2006    Jim Frasier Relays
6                                               3:57.50       2009    Jim Frasier Relays
7  Ashwell, Houston, Kennell, Shinholt          3:58.34       2014    Patriot Invite
8                                               3:58.56       2013    Patriot Invite
9  Lang, Shinholt, Fenton, Seabrook             3:59.90       2017    Urbana Relays
10 Shinholt, Harrell, Richardson, Townsend      4:00.15       2015    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS DISTANCE MEDLEY RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1                                              10:40.07       2013    Patriot Invite
2                                              11:11.60       2007    Blue Ridge Relays
3  Spera, Shinholt, Havins, Fenton             11:15.61       2018    Patriot Invite
4                                              11:18.59       2010    Jim Frasier Relays
5                                              11:18.90       2009    Blue Ridge Relays
6  Clements, Mead, Mezeivtch, Onigbinde        11:20.62       2013    Jim Frasier Relays
7                                              11:24.00       2007    Jim Frasier Relays
8                                              11:35.00       2009    Jim Frasier Relays
9                                              11:37.20       2009    Tri @ Century
10                                             11:38.50       2012    Jim Frasier Relays

********************************************************************************
BOYS HIGH JUMP

Top 10 Performance
===========================================================
1   Stefanick, Alex      6-06.00       2016    Regionals
2   Stanton, Jalen       6-04.00       2019    States
2   Stanton, Jalen       6-04.00       2019    Liberty Road Challenge
2   Stanton, Jalen       6-04.00       2018    States
2   Stanton, Jalen       6-04.00       2018    Zonis Invite
2   Stefanick, Alex      6-04.00       2016    States
2   Richardson, Elijah   6-04.00       2016    States
2   Richardson, Elijah   6-04.00       2016    Urbana Relays
2   Stefanick, Jake      6-04.00       2013    Pikesville Invite
10  Stefanick  Alex      6-03.00       2016    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stefanick, Alex      6-06.00       2016    Regionals
2   Richardson, Elijah   6-04.00       2016    2 Meets
2   Stefanick, Jake      6-04.00       2013    Pikesville Invite
2   Stanton, Jalen       6-04.00      18-19    4 Meets
5   Kennell, Chandler    6-02.00       2014    Liberty Road Challenge
5   Jones, Chris         6-02.00       2004    Counties
7   Fleming, Mike        6-01.00       2004    Regionals
8   Naylon, Devin        6-00.00       2016    Tri @ Liberty
8   Woods, Julian        6-00.00       2012    Liberty Road Challenge
8   Kennedy, Ben         6-00.00       2017    Regionals

********************************************************************************
BOYS POLE VAULT

Top 10 Performance
=============================================================
1   Neral, Nicholas     15-06.00       2014    Regionals
2   Neral, Nicholas     15-04.00       2015    Zimmerman Invite
2   Neral, Nicholas     15-04.00       2015    Pikesville Classic
4   Neral, Nicholas     15-03.00       2015    Liberty Road Challenge
5   Neral, Nicholas     15-00.00       2015    States
5   Kennell, Chandler   15-00.00       2014    States
5   Neral, Nicholas     15-00.00       2014    States
8   Neral, Nicholas     14-10.00       2014    Counties
8   Kennell, Chandler   14-10.00       2013    MVAL
10  Neral, Nicholas     14-09.00       2014    Penn Relays
10  Neral, Nicholas     14-09.00       2014    Tri @ Century

Top 10 Performers
===========================================================
1   Neral, Nicholas     15-06.00       2014    Regionals
2   Kennell, Chandler   14-10.00       2013    MVAL
3   Bryant, Kyle        14-03.00       2016    States
4   Neal, Cooper        13-10.00       2019    Counties
4   Jacobs, Seth        13-10.00       2015    Regionals
6   Boyd, Brad          13-05.00       2008    Regionals
7   Wiley, James        12-06.00       2018    States
8   Losoya, Louis       12-03.00       2022    Regionals
9   Reeser, Nate        12-02.00       2012    Regionals
10  Ritz, Adam          12-00.00       2021    Sectionals
10  Yankowski, James    12-00.00      17-18    3 Meets

********************************************************************************
BOYS LONG JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Woods, Julian       22-08.00       2013    Jim Frasier Relays
2   Woods, Julian       22-07.50       2012    States
3   Woods, Julian       22-06.50       2013    Pikesville Invite
4   Woods, Julian       22-04.00       2013    MVAL
5   Woods, Julian       22-03.25       2013    States
6   Woods, Julian       22-01.00       2012    Regionals
7   Woods, Julian       22-00.50       2013    Regionals
8   Woods, Julian       21-09.25       2013    Patriot Invite
9   Woods, Julian       21-05.50       2012    Dual @ Middletown
10  Woods, Julian       21-05.00       2012    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Woods, Julian       22-08.00       2013    Jim Frasier Relays
2   Harrell, Bryce      21-02.00       2017    States
3   Seabrook, Henry     21-00.50       2017    Urbana Relays
3   Rought, George      20-08.00       2013    Pikesville Invite
5   Boyd, Brad          20-06.00       2008    Regionals
5   Jones, Chris        20-06.00       2004    Regionals
7   Everett, Justin     20-05.00       2007    Regionals
8   Stefanick, Alex     20-02.00       2016    Regionals
9   Stanton, Jalen      20-00.00       2017    Counties
9   Layer, Jason        20-00.00       2010    Regionals

********************************************************************************
BOYS TRIPLE JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Woods, Julian       44-06.25       2012    MVAL
2   Rought, George      44-02.75       2013    States
3   Woods, Julian       43-10.50       2012    States
4   Rought, George      43-10.00       2011    States
5   Woods, Julian       43-08.00       2012    Liberty Road Challenge
6   Rought, George      43-05.50       2013    Zimmerman Invite
7   Woods, Julian       43-02.50       2012    Regionals
8   Harrel, Bryce       43-01.50       2017    Pikesville Invite
9   Rought, George      43-01.00       2013    Counties
10  Rought, George      43-00.75       2012    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Woods, Julian       44-06.25       2012    MVAL
2   Rought, George      44-02.75       2013    States
3   Harrel, Bryce       43-01.50       2017    Pikesville Invite
4   Tiburzi, Frank      42-09.00       2014    Regionals
5   Richardson, Elijah  42-03.75       2016    States
6   Murri, Scott        42-03.00       2015    Regionals
7   Layer, Jason        41-09.75       2010    Counties
8   Kennell, Chandler   41-03.50       2013    MVAL
9   Everett, Justin     40-11.00       2007    Tri @ Century
10  Fleming, Mike       40-09.75       2004    Regionals

********************************************************************************
BOYS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Vrzak, Caleb        51-11.00       2014    States
2   Vrzak, Caleb        50-04.50       2014    Knights and Lions Invite
3   Haberman, Andrew    49-08.00       2017    Gator Invite
4   Burke, Mike         49-04.00       2004    Regionals
5   Haberman, Andrew    49-03.50       2017    Maverick Madness
6   Haberman, Andrew    49-02.25       2017    Regionals
7   Haberman, Andrew    49-00.00       2017    States
8   Vrzak, Caleb        48-11.75       2014    Regionals
9   Haberman, Andrew    48-09.50       2016    Zimmerman Invite
9   Burke, Mike         48-09.50       2003    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Vrzak, Caleb        51-11.00       2014    States
2   Haberman, Andrew    49-08.00       2017    Gator Invite
3   Burke, Mike         49-04.00       2004    Regionals
4   Smith, Daniel       48-07.00       2018    Counties
5   Mudgett, Justin     48-00.00       2005    Regionals
6   Lanni, Michael      47-09.50       2010    Regionals
7   Ferrin, Duncan      46-09.00       2014    Tri @ Century
8   Drnec, David        46-02.25       2006    Regionals
9   Kusnick, Josh       45-10.00       2006    Pikesville Invite
10  Brunner, Chett      45-09.75       2019    Liberty Road Challenge

********************************************************************************
BOYS DISCUS

Top 10 Performances
===========================================================
1   Ferrin, Duncan     148-05.00       2014    Regionals
2   Smith, Daniel      148-02.00       2018    Liberty Road Challenge
3   Ferrin, Duncan     144-07.00       2014    Clash of the Titans
4   Smith, Daniel      142-10.00       2018    Counties
4   Yankowski, Joseph  142-10.00       2016    Regionals
6   Ferrin, Duncan     142-08.00       2014    Counties
7   Yankowski, Joseph  142-01.00       2016    States
8   Ferrin, Duncan     141-04.00       2014    Zimmerman Invite
9   Ferrin, Duncan     141-03.00       2014    States
10  Ferrin, Duncan     140-06.00       2014    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Ferrin, Duncan     148-05.00       2014    Regionals
2   Smith, Daniel      148-02.00       2018    Liberty Road Challenge
3   Yankowski, Joseph  142-10.00       2016    Regionals
4   Kusnick, Josh      137-06.00       2006    Heurich Invite
5   Vrzak, Caleb       135-11.00       2014    Regionals
6   Haberman, Andrew   134-11.00       2017    Gator Invite
7   Fitch, Giovanni    132-00.00       2011    Tri Meet
8   Naylon, Devin      131-05.00       2016    Counties
9   Burke, Mike        129-08.00       2004    MVAL
10  Tano, Max          127-10.00       2018    Regionals

* denotes times were hand timed.
     a) All times rounded up to tenth of a second
     b) If race is less then 400 meters, .24 seconds was added to the time.
     c) the 400 meter run and 4x100 meter relay .14 seconds was added to the time.

List Includes:

2022 - All Meets
2021 - All Meets
2020 - Season Cancelled
2019 - All Meets
2018 - All Meets
2017 - All Meets
2016 - All Meets
2015 - All Meets
2014 - All Meets
2013 - All Meets
2012 - All Meets
2011 - All Meets
2010 - All Meets
2009 - All Meets
2008 - All Meets
2007 - All Meets
2006 - All Meets
2005 - States, Counties, MVAL, Regionals, JV Counties, Urbana Invite, Zimmerman Invite,
       Tri @ Century, Dual @ Liberty, Sawhawk Invite, Quad @ Century
2004 - States, Counties, MVAL, Regionals, JV Counties, Tri @ Liberty,
       Zimmerman Invite, Falcons Invite, Jim Frasier Relays
2003 - States, Counties, JV Counties, CMC, Carroll Invite, Tri @ Century
       Partial results from Dwight Scott Invite, Regionals (boys)
2002 - States, Counties, CMC, JV Counties, Tri @ Century