Manchester Valley
Indoor Track & Field Records

GIRLS 55 METER DASH

Top 10 Performances
==========================================================
1   Hurd, Erika             7.49       2011    Regionals
1   Hurd, Erika             7.49       2010    Counties
3   Hurd, Erika             7.51       2010    States
4   Hurd, Erika             7.52       2010    Regionals
5   Hurd, Erika             7.53       2012    Regionals
5   Gates, Amanda           7.53       2010    Frostbite Invite
7   Hurd, Erika             7.55       2011    Counties
8   Hurd, Erika             7.56       2012    States
8   Hurd, Erika             7.56       2010    Frostbite
10  Hurd, Erika             7.57       2011    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Hurd, Erika             7.49      10+11    Counties + Regionals
2   Gates, Amanda           7.53       2010    Frostbite Invite
3   Badders, Susie          7.65       2014    Counties
4   Leahy, Liz              7.66       2015    States
5   Woodley, Arianna        7.74       2014    States
6   Colson, Liz             7.82       2015    Regionals
7   Weitzel, Lauren         7.88       2017    Counties
8   Brocoto, Julia          8.05       2016    Frostbite
8   Sallee, Erin            8.05       2014    Counties
10  Donovan, Megan          8.09       2010    Fred/Carroll Border Clash

********************************************************************************
GIRLS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Weitzel, Lauren        27.62       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Schilling, Veronica    28.65       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Phillips, Natalie      28.93       2011    Kevin Dare HS Invite
4   Hurd, Erika            29.23       2010    Dickinson Invite
5   Baytop, Ciara          30.15       2010    Dickinson Invite
6   Phillips, Natalie      30.71       2010    Dickinson Invite
7   Gerhold, Christa       30.89       2014    Dickinson Invite
8   Kriete, Cassie         30.94       2013    Kevin Dare HS Invite
9   Denford, Gabby         31.83       2013    Franklin and Marshall Invite
10  Bussard, Teresa        32.29       2013    Franklin and Marshall Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Weitzel, Lauren        27.62       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Schilling, Veronica    28.65       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Phillips, Natalie      28.93       2011    Kevin Dare HS Invite
4   Hurd, Erika            29.23       2010    Dickinson Invite
5   Baytop, Ciara          30.15       2010    Dickinson Invite
6   Gerhold, Christa       30.89       2014    Dickinson Invite
7   Kriete, Cassie         30.94       2013    Kevin Dare HS Invite
8   Denford, Gabby         31.83       2013    Franklin and Marshall Invite
9   Bussard, Teresa        32.29       2013    Franklin and Marshall Invite
10  Pawlus, Sabrina        32.49       2013    Kevin Dare HS Invite

********************************************************************************
GIRLS 300 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Weitzel, Lauren        43.25       2017    Counties
2   Weitzel, Lauren        43.93       2016    Frostbite
3   Weitzel, Lauren        44.35       2016    Terry Baker Invite
4   Badders, Susie         44.36       2014    Coach O Invite
5   Badders, Susie         44.74       2014    States
5   Badders, Susie         44.74*      2014    Counties
7   Badders, Susie         44.75       2014    Regionals
8   Sallee, Erin           44.84*      2014    Counties
9   Sallee, Erin           45.10       2014    States
10  Sallee, Erin           45.27       2014    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Weitzel, Lauren        43.25       2017    Counties
2   Badders, Susie         44.36       2014    Coach O Invite
3   Sallee, Erin           44.84*      2014    Counties
4   Phillips, Natalie      45.52       2010    Smithsburg Invite
5   Cheatwood, Emily       45.70       2015    MVAL
6   Gates, Amanda          46.11       2010    Smithsburg Invite
7   Woodley, Arianna       46.44*      2014    Counties
8   Chenoweth, Samantha    46.86       2015    Counties
9   Donovan, Megan         47.84       2010    Frostbite
10  Leahy, Liz             48.07       2014    Ed Bowie Invite

********************************************************************************
GIRLS 400 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Weitzel, Lauren      1:03.04       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Poist, Mackenzie     1:04.86       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Unkle, Colby         1:07.43       2013    Kevin Dare HS Invite
4   Phillips, Natalie    1:10.68       2010    Dickinson Invite
5   Hurd, Erika          1:11.36       2010    Dickinson Invite
6   Conine, Emma         1:12.68       2011    Kevin Dare HS Invite
7   Pawlus, Sabrina      1:12.71       2013    Franklin and Marshall Invite
8   Nash, Kayla          1:15.30       2015    Golden Bear Invite
9   Bunce, Kiely         1:16.47       2013    Franklin and Marshall Invite
10  Morris, Alex         1:17.90       2014    Dickinson Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Weitzel, Lauren      1:03.04       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Poist, Mackenzie     1:04.86       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Unkle, Colby         1:07.43       2013    Kevin Dare HS Invite
4   Phillips, Natalie    1:10.68       2010    Dickinson Invite
5   Hurd, Erika          1:11.36       2010    Dickinson Invite
6   Conine, Emma         1:12.68       2011    Kevin Dare HS Invite
7   Pawlus, Sabrina      1:12.71       2013    Franklin and Marshall Invite
8   Nash, Kayla          1:15.30       2015    Golden Bear Invite
9   Bunce, Kiely         1:16.47       2013    Franklin and Marshall Invite
10  Morris, Alex         1:17.90       2014    Dickinson Invite

********************************************************************************
GIRLS 500 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Colson, Liz          1:21.56       2015    Counties
2   Colson, Liz          1:22.58       2015    States
3   Colson, Liz          1:22.71       2015    MVAL
4   Poist, MacKenzie     1:23.89       2017    Counties
5   Poist, MacKenzie     1:25.69       2016    Frostbite
6   Colson, Liz          1:25.70       2014    Ed Bowie Invite
7   Colson, Liz          1:26.83       2015    Regionals
8   Cheatwood, Emily     1:26.96       2015    Coach O Invite
9   Cheatwood, Emily     1:26.99       2015    States
10  Cheatwood, Emily     1:27.03       2015    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Colson, Liz          1:21.56       2015    Counties
2   Poist, MacKenzie     1:23.89       2017    Counties
3   Cheatwood, Emily     1:26.96       2015    Coach O Invite
4   Baytop, Ciara        1:27.04       2011    Regionals
5   Chenoweth, Samantha  1:27.06       2014    States
6   Unkle, Colby         1:27.61       2012    Regionals
7   Marks, Lindsay       1:28.33       2017    Counties
8   Garland, Jeri        1:28.62       2016    Warrior Knight Invite
9   Sallee, Erin         1:29.17       2014    Coach O Invite
10  Creman, Lauren       1:29.28       2015    Dwight Scott Invite

********************************************************************************
GIRLS 800 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Leisher, Katie       2:24.79       2014    Counties
2   Leisher, Katie       2:25.81       2013    Franklin and Marshall Invite
3   Leisher, Katie       2:27.40       2014    Regionals
4   Leisher, Katie       2:28.85       2014    Kutztown Invite
5   Leisher, Katie       2:29.08       2014    Franklin and Marshall Invite
6   Leisher, Katie       2:29.43       2014    States
7   Leisher, Katie       2:30.41       2014    Coach O Invite
8   Leisher, Katie       2:31.32       2014    Ed Bowie Invite
9   Kohler, Kristi       2:32.06       2011    Kevin Dare HS Invite
10  Colson, Lizzie       2:34.01       2014    Franklin and Marshall Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Leisher, Katie       2:24.79       2014    Counties
2   Kohler, Kristi       2:32.06       2011    Kevin Dare HS Invite
3   Colson, Lizzie       2:34.01       2014    Franklin and Marshall Invite
4   Shanks, Anna         2:36.96       2013    Kevin Dare HS Invite
5   Miller, Nikki        2:37.93       2014    States
6   Culp, Elle           2:38.70       2013    Counties
7   Culp, Abby           2:39.02       2012    Regionals
8   Shrader, Shelby      2:39.25       2012    Coach O Invite
9   Garland, Jeri        2:39.90       2015    Dwight Scott Invite
10  Unkle, Colby         2:40.60       2011    HCC Invite

********************************************************************************
GIRLS 1000 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Dobrochowski, Erica  4:07.69       2012    Coach O Invite
2   Lynch, Melissa       4:09.55       2012    Coach O Invite
3   Kaur, Jas            4:18.18       2014    Coach O Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dobrochowski, Erica  4:07.69       2012    Coach O Invite
2   Lynch, Melissa       4:09.55       2012    Coach O Invite
3   Kaur, Jas            4:18.18       2014    Coach O Invite

********************************************************************************
GIRLS 1600 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Leisher, Katie       5:16.06       2015    Counties
2   Leisher, Katie       5:18.16       2014    Counties
3   Leisher, Katie       5:18.97       2015    MVAL
4   Leisher, Katie       5:21.08       2014    Kutztown Invite
5   Leisher, Katie       5:21.96       2015    Golden Bear Invite
6   Leisher, Katie       5:21.98       2014    States
7   Leisher, Katie       5:23.35       2014    MVAL
8   Leisher, Katie       5:23.48       2015    States
9   Leisher, Katie       5:26.74       2014    Regionals
10  Culp, Abby           5:26.80       2013    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Leisher, Katie       5:16.06       2015    Counties
2   Culp, Abby           5:26.80       2013    Counties
3   Miller, Nikki        5:51.70       2014    States
4   Kurek, Hannah        6:00.94       2015    Regionals
5   Masteran, Kyleigh    6:01.30       2017    Last Track to Philly
6   McCarthy, Kirstin    6:13.94       2010    Counties
7   Cremen, Lauren       6:22.03       2015    Terry Baker Invite
8   Harrold, Emily       6:33.48       2017    Counties
9   Black, Kayla         6:33.82       2013    Regionals
10  Nash, Kayla          6:43.16       2015    MVAL

********************************************************************************
GIRLS 3000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Leisher, Katie      10:56.92       2013    Franklin and Marshall Invite
2   McCarthy, Kirsten   12:37.46       2011    Kevin Dare HS Invite
3   Kurek, Hannah       13:20.98       2014    Franklin and Marshall Invite
4   Kurek, Hannah       14:29.07       2013    Franklin and Marshall Invite
5   Black, Kayla        14:30.97       2013    Franklin and Marshall Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Leisher, Katie      10:56.92       2013    Franklin and Marshall Invite
2   McCarthy, Kirsten   12:37.46       2011    Kevin Dare HS Invite
3   Kurek, Hannah       13:20.98       2014    Franklin and Marshall Invite
4   Black, Kayla        14:30.97       2013    Franklin and Marshall Invite

********************************************************************************
GIRLS 3200 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Culp, Abby          11:24.12       2013    States
2   Leisher, Katie      11:27.24       2015    Coach O Invite
3   Leisher, Katie      11:29.14       2015    MVAL
4   Culp, Abby          11:30.24       2013    Regionals
5   Leisher, Katie      11:33.30       2015    Counties
6   Leisher, Katie      11:36.30       2015    Regionals
7   Leisher, Katie      11:40.40       2015    States
8   Culp, Abby          11:44.60       2013    Counties
9   Leisher, Katie      11:45.14       2014    Regionals
10  Leisher, Katie      11:46.08       2014    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Culp, Abby          11:24.12       2013    States
2   Leisher, Katie      11:27.14       2015    Coach O Invite
3   McCarthy, Kirsten   12:38.70       2012    Coach O Invite
4   Kurek, Hannah       13:16.43       2015    Counties
5   Black, Kayla        13:49.92       2014    Regionals
6   Harrold, Emily      14:02.90       2016    Frostbite
7   Waugh, Lindsay      15:36.05       2011    Counties
8   Wolinski, Rachel    16:13.93       2015    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 55 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Gates, Amanda           8.86       2010    Frostbite Invite
2   Gates, Amanda           8.91       2011    Counties
3   Gates, Amanda           9.04       2011    States
4   Gates, Amanda           9.06       2010    States
5   Gates, Amanda           9.10       2010    Dickinson Invite
6   Gates, Amanda           9.13       2010    Counties
7   Gates, Amanda           9.17       2010    Frostbite
8   Gates, Amanda           9.19       2010    Regionals
9   Gates, Amanda           9.23       2011    Regionals
10  Leahy, Liz              9.36       2015    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Gates, Amanda           8.86       2010    Frostbite Invite
2   Leahy, Liz              9.36       2015    Counties
3   Woodley, Arianna        9.54       2014    Regionals
4   Xayavong, Maiah        10.41       2014    Regionals
5   Manno, Katelynd        10.44       2016    Terry Baker Invite
6   Pawlus, Sabrina        10.50       2015    Dwight Scott Invite
7   Stowers, Crystal       10.97       2017    Counties
8   George, Laurel         11.34       2014    Dickinson Invite
9   Ashby, Katie           11.49       2010    Dwight Scott Relays
10  Nash, Kayla            11.62       2014    MVAL
10  Anderson, Katira       11.62       2015    Golden Bear Invite

********************************************************************************
GIRLS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1  Chenoweth, Leahy, Cheatwood, Colson          1:51.48       2015    States
2  Weitzel, Marks, Schilling, Poist             1:51.87       2017    Kevin Dare HS Invite
3  Badders, Chenoweth, Cheatwood, Woodley       1:52.20       2014    States
4  Donovan, Phillips, Gates, Hurd               1:52.69       2010    States
5  Donovan, Phillips, Badders, Baytop           1:52.71       2010    Fred/Carroll Border Clash
6  Donovan, Phillips, Gates, Hurd               1:53.02       2010    Counties
7  Badders, Cheatwood, Chenoweth, Woodley       1:53.35       2014    Counties
8  Weitzel, Schilling, Poist, Marks             1:53.81       2016    Frostbite
9  Weitzel, Marks, Schilling, Poist             1:53.97       2017    Counties
10 Badders, Cheatwood, Chenoweth, Woodley       1:54.00       2014    MVAL

********************************************************************************
GIRLS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
=================================================================================
1  Chenoweth, Cheatwood, Colson, Leisher        4:21.17       2015    States
2  Cheatwood, Garland, Cremen, Chenoweth        4:21.36       2016    States
3  Wietzel, Schilling, Marks, Poist             4:21.43       2017    Counties
4  Chenoweth, Cheatwood, Colson, Leisher        4:23.23       2015    Counties
5  Weitzel, Schilling, Poist, Marks             4:23.58       2016    Frostbite
6  Weitzel, Schilling, Poist, Marks             4:25.93       2017    Kevin Dare HS Invite
7  Cheatwood, Colson, Cremen, Garland           4:26.57       2016    Warrior Knight Invite
8  Cheatwood, Chenoweth, Leisher, Colson        4:26.84       2015    Regionals
9  Weitzel, Schilling, Marks, Poist             4:28.32       2017    Last Track to Philly
10 Weitzel, Masteran, Schilling, Poist          4:29.46       2017    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1  McCarthy, Shanks, Shrader, E Culp           10:26.18       2013    States
2  Kurek, Colson, Cheatwood, Leisher           10:29.60       2015    States
3  McCarthy, Shanks, Shrader, E Culp           10:40.42       2013    Regionals
4  McCarthy, Shanks, Shrader, E Culp           10:41.00       2013    Counties
5  McCarthy, Unkle, Kurek, Helphenstine        10:55.92       2012    Regionals
6                                              10:57.52       2012    HCC Invite
7                                              11:00.77       2015    Dwight Scott Invite
8                                              11:00.94       2012    MVAL
9  Garland, Cheatwood, Cremen, Weiss           11:01.29       2016    Warrior Knight Invite
10 Kurek, Unkle, McCarthy, Helphenstine        11:03.35       2012    States

********************************************************************************
GIRLS HURDLE/SPRINT SHUTTLE RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                                 37.12       2010    Dwight Scott Relays

********************************************************************************
GIRLS SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
================================================================================
1  Bussard, Denford, Leisher, Miller            4:40.29       2014    Coach O Invite
2  Schilling, Marks, Weitzel, Poist             4:44.10       2017    Last Track to Philly
3                                               5:12.52       2011    Sportsplex Relays
4                                               5:13.48       2010    Dwight Scott Relays
5                                               5:31.61       2012    Coach O Invite

********************************************************************************
GIRLS DISTANCE MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                              14:19.58       2011    Sportsplex Relays
2                                              15:52.68       2010    Dwight Scott Relays

********************************************************************************
GIRLS HIGH JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Hurd, Erika          5-06.00       2012    Regionals
1   Hurd, Erika          5-06.00       2011    States
1   Hurd, Erika          5-06.00       2011    Kevin Dare HS Invite
1   Hurd, Erika          5-06.00       2010    States
1   Hurd, Erika          5-06.00       2010    Regionals
6   Hurd, Erika          5-04.00       2012    States
6   Hurd, Erika          5-04.00       2012    Kutztown Invite
6   Hurd, Erika          5-04.00       2011    HCC Invite
6   Hurd, Erika          5-04.00       2011    Regionals
6   Hurd, Erika          5-04.00       2011    Counties
6   Hurd, Erika          5-04.00       2010    Frostbite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Hurd, Erika          5-06.00      10-12    5 Meets
2   Garriott, Kelly      5-02.00      16-17    3 Meets
3   Leahy, Liz           4-11.00       2015    States
4   Badders, Julianne    4-06.00       2010    Frostbite/Catonsville Invite
5   Glover, Taylor       4-04.00       2017    CCBC Meet #4
5   Black, Kayla         4-04.00      13-14    2 Meets
7   Kurek, Hannah        4-03.00       2014    Coach O Invite
8   Kohler, Kristi       4-02.00       2010    Dickinson Invite
8   Baughman, Hailly     4-02.00       2011    HCC Invite
10  Cheatwood, Emily     4-00.00      13-14    3 Meets
10  Chielewski, Hannah   4-00.00       2013    MVAL
10  Culp, Abby           4-00.00       2010    Dickinson Invite

********************************************************************************
GIRLS POLE VAULT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Baughman, Hailley    8-06.00       2015    States
1   Baughman, Hailley    8-06.00       2014    Franklin and Marshall Invite
3   Conine, Emma         8-02.00       2013    Counties
4   Conine, Emma         8-01.00       2013    Regionals
5   Baughman, Hailley    8-00.00       2015    MVAL
5   Baughman, Hailley    8-00.00       2014    Ed Bowie Invite
5   Conine, Emma         8-00.00       2013    States
8   Conine, Emma         7-10.00       2013    MVAL
9   Baughman, Bailley    7-07.00       2015    Regionals
9   Conine, Emma         7-07.00       2012    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Baughman, Hailley    8-06.00      14-15    2 Meets
2   Conine, Emma         8-02.00       2013    Counties
3   Xayavong, Maiah      6-07.00       2015    Regionals
4   Pawlus, Sabrina      6-01.00       2015    Regionals
5   Wagner, Natalie      6-00.00       2017    2 Meets
6   Dobrochowski, Erica  5-00.00       2013    Counties

********************************************************************************
GIRLS LONG JUMP

Top 10 Performance
===========================================================
1   Leahy, Liz          16-08.50       2014    Ed Bowie Invite
2   Brocoto, Julia      16-07.00       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Brocoto, Julia      16-06.00       2016    Frostbite
4   Woodley, Arianna    15-00.50       2013    Kevin Dare HS Invite
5   Woodley, Arianna    14-10.75       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Gerhold, Christa    14-10.00       2014    Coach O Invite
7   Donovan, Megan      14-01.50       2010    Frostbite
8   Gerhold, Christa    13-07.25       2013    Kevin Dare HS Invite
9   Badders, Julianne   13-05.50       2010    Frostbite
10  Pawlus, Sabrina     13-04.25       2015    Coach O Invite

Top 10 Performers
============================================================
1   Leahy, Liz          16-08.50       2014    Ed Bowie Invite
2   Brocoto, Julia      16-07.00       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Woodley, Arianna    15-00.50       2013    Kevin Dare HS Invite
4   Gerhold, Christa    14-10.00       2014    Coach O Invite
5   Donovan, Megan      14-01.50       2010    Frostbite
6   Badders, Julianne   13-05.50       2010    Frostbite
7   Pawlus, Sabrina     13-04.25       2015    Coach O Invite
8   Sallee, Erin        13-03.75       2013    Franklin and Marshall Invite
9   Lucas, Katie        12-09.00       2010    Dickinson Invite
10  Conine, Emma        12-05.25       2010    Dickinson Invite

********************************************************************************
GIRLS TRIPLE JUMP

Top 10 Performance
===========================================================
1   Badders, Susie      34-03.25       2014    Kutztown Invite
2   Badders, Susie      34-02.75       2014    Coach O Invite
3   Badders, Susie      33-07.00       2013    Franklin and Marshall Invite
4   Badders, Susie      32-09.75       2013    Kevin Dare HS Invite
5   Sallee, Erin        31-10.00       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Sallee, Erin        31-07.50       2014    Coach O Invite
7   Badders, Julianne   31-04.50       2010    Frostbite
8   Gerhold, Christa    30-09.50       2014    Coach O Invite
9   Gerhold, Christa    29-00.00       2013    Kevin Dare HS Invite
10  Cheatwood, Emily    28-03.00       2014    Ed Bowie Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Badders, Susie      34-03.25       2014    Kutztown Invite
2   Sallee, Erin        31-10.00       2013    Franklin and Marshall Invite
3   Badders, Julianne   31-04.50       2010    Frostbite
4   Gerhold, Christa    30-09.50       2014    Coach O Invite
5   Cheatwood, Emily    28-03.00       2014    Ed Bowie Invite

********************************************************************************
GIRLS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Krebs, Katie        36-04.00       2016    Regionals
2   Krebs, Katie        35-10.00       2016    States
3   Gereny, Stefanie    35-09.00       2012    Counties
4   Krebs, Katie        35-08.00       2016    Warrior Knight Invite
5   Gereny, Stefanie    35-04.25       2012    States
6   Gereny, Stefanie    35-01.00       2011    HCC Invite
7   Krebs, Katie        34-07.00       2016    Smithsburg Invite
8   Krebs, Katie        34-06.25       2014    Counties
9   Krebs, Katie        34-05.00       2014    Kutztown Invite
10  Gereny, Stefanie    34-03.25       2012    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Krebs, Katie        36-04.00       2016    Regionals
2   Gereny, Stephanie   35-09.00       2012    Counties
3   Geho, Kayla         33-10.50       2015    States
4   Eichhorst, Lydia    27-00.75       2013    MVAL
5   Chenoweth, Samantha 26-06.25       2015    Regionals
6   Hunt, Kayla         25-01.00       2016    Smithsburg Invite
7   Diggs, Jordan       23-08.00       2014    Dickinson Invite
8   Hepner, Amelia      23-01.25       2011    Regionals
9   Quissay, Marissa    22-01.00       2010    Frostbite Invite
10  Helphenstine, S     22-00.50       2013    Regionals

********************************************************************************
BOYS 55 METER DASH

Top 10 Performance
===========================================================
1   Montgomery, Kacy        6.89       2017    Counties
2   Scott, Zach             6.90       2015    Regionals
3   Scott, Zach             6.96       2015    Counties
4   Montgomery, Kacy        6.98       2016    Frostbite
5   Norris, Jack            7.00       2016    Terry Baker Invite
6   Norris, Jack            7.01       2016    Frostbite
7   Gill, Nathan            7.02       2014    States
7   Armstrong, Kyle         7.02       2013    Regionals
9   Montgomery, Kacy        7.03       2016    Terry Baker Invite
10  Montgomery, Kacy        7.06       2017    CCBC Meet #4

Top 10 Performers
===========================================================
1   Montgomery, Kacy        6.89       2017    Counties
2   Scott, Zach             6.90       2015    Regionals
3   Norris, Jack            7.00       2016    Terry Baker Invite
4   Armstrong, Kyle         7.02       2013    Regionals
4   Gill, Nathan            7.02       2014    States
6   Smith, Myers            7.10       2015    Regionals
6   Cavey, Kyle             7.23       2010    Frostbite
7   Smith, Myers            7.26       2015    Golden Bear Invite
8   Collins, Zion           7.44       2017    Counties
9   Walsh, James            7.45       2015    Dwight Scott Invite
10  Ridgell, Shawn          7.49       2010    Frostbite Invite

********************************************************************************
BOYS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Norris, Jack           23.84       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Montgomery, Kacy       24.37       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Shanks, Alex           26.77       2013    Kevin Dare HS Invite
4   Helphenstine, Andrew   27.37       2014    Franklin and Marshall Invite
5   Dash, Caleb            27.47       2013    Kevin Dare HS Invite
6   Frank, Devin           28.68       2013    Franklin and Marshall Invite
7   Black, Ethan           28.73       2013    Franklin and Marshall Invite
8   Ryan, Noah             31.14       2010    Dickinson Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Norris, Jack           23.84       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Montgomery, Kacy       24.37       2017    Kevin Dare HS Invite
3   Shanks, Alex           26.77       2013    Kevin Dare HS Invite
4   Helphenstine, Andrew   27.37       2014    Franklin and Marshall Invite
5   Dash, Caleb            27.47       2013    Kevin Dare HS Invite
6   Frank, Devin           28.68       2013    Franklin and Marshall Invite
7   Black, Ethan           28.73       2013    Franklin and Marshall Invite
8   Ryan, Noah             31.14       2010    Dickinson Invite

********************************************************************************
BOYS 300 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Dodson, Sean           36.62       2016    Frostbite
2   Dodson, Sean           36.72       2016    Terry Baker Invite
3   Dodson, Sean           36.74       2017    Counties
4   Montgomery, Kacy       37.94       2016    Frostbite
5   Norris, Jack           38.00       2016    Frostbite
6   Montgomery, Kacy       38.18       2017    Counties
7   Gill, Nathan           38.34       2014    Coach O Invite
8   Gill, Nathan           38.42       2014    States
9   Montgomery, Kacy       38.60       2016    Terry Baker Invite
10  Norris, Jack           38.71       2017    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dodson, Sean           36.62       2016    Frostbite
2   Montgomery, Kacy       37.94       2016    Frostbite
3   Norris, Jack           38.00       2016    Frostbite
4   Gill, Nathan           38.34       2014    Coach O Invite
5   Armstrong, Kyle        39.12       2012    HCC Invite
6   Smith, Meyers          39.19       2014    Ed Bowie Invite
7   Scott Zach             39.40       2015    MVAL
8   Cavey, Kyle            39.80       2010    Frostbite
9   McGuire, Matt          40.15       2017    CCBC Meet #4
10  Ridgell, Shawn         41.14       2010    Frostbite Invite

********************************************************************************
BOYS 400 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Dodson, Sean           50.24       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Shanks, Alex           58.89       2013    Kevin Dare HS Invite
3   Evans, Jake            59.25       2014    Kutztown Invite
4   Waugh, Ethan         1:00.49       2015    Golden Bear Invite
5   Xayavong, Jacob      1:00.78       2010    Dickinson Invite
6   Dash, Caleb          1:00.95       2013    Kevin Dare HS Invite
7   Reyes, Yunior        1:06.29       2014    Kutztown Invite
8   Randhana, Vijay      1:07.75       2010    Dickinson Invite
9   Saveleski, Nick      1:10.09       2010    Dickinson Invite
10  Mendez, Sergio       1:10.43       2014    Dickinson Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dodson, Sean           50.24       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Shanks, Alex           58.89       2013    Kevin Dare HS Invite
3   Evans, Jake            59.25       2014    Kutztown Invite
4   Waugh, Ethan         1:00.49       2015    Golden Bear Invite
5   Xayavong, Jacob      1:00.78       2010    Dickinson Invite
6   Dash, Caleb          1:00.95       2013    Kevin Dare HS Invite
7   Reyes, Yunior        1:06.29       2014    Kutztown Invite
8   Randhana, Vijay      1:07.75       2010    Dickinson Invite
9   Saveleski, Nick      1:10.09       2010    Dickinson Invite
10  Mendez, Sergio       1:10.43       2014    Dickinson Invite

********************************************************************************
BOYS 500 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Dodson, Sean         1:07.43       2017    States
2   Dodson, Sean         1:07.61       2017    Counties
3   Dodson, Sean         1:07.63       2016    Terry Baker Invite
4   Dodson, Sean         1:08.36       2016    Frostbite
5   Dodson, Sean         1:09.70       2017    Regionals
6   McGuire, Matt        1:10.10       2017    Counties
7   McGuire, Matt        1:13.10       2016    Frostbite
8   Counterman, Sean     1:14.21       2013    MVAL
9   Artista, Luca        1:14.25       2016    Regionals
10  Artista, Luca        1:14.43       2016    Warrior Knight Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dodson, Sean         1:07.43       2017    States
2   McGuire, Matt        1:10.10       2017    Counties
3   Counterman, Sean     1:14.21       2013    MVAL
4   Artista, Luca        1:14.25       2016    Regionals
5   Root, Niko           1:14.85       2014    Coach O Invite
6   Waugh, Ethan         1:16.11       2016    Regionals
7   Chenoweth, Tyler     1:16.27       2011    Regionals
8   Brathuhn, Ethan      1:16.34       2016    Regionals
9   Saveleski, Nick      1:17.49       2014    Counties
10  Evans, Jake          1:17.57       2014    MVAL

********************************************************************************
BOYS 800 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Dodson, Sean         2:02.85       2017    Kevin Dare
2   Dodson, Sean         2:03.97       2017    States
3   Dodson, Sean         2:07.93       2017    Counties
4   Dodson, Sean         2:08.51       2017    Regionals
5   Counterman, Sean     2:08.97       2013    Regionals
6   Counterman, Sean     2:09.12       2013    Kevin Dare HS Invite
7   Root, Niko           2:11.13       2013    Franklin and Marshall Invite
8   Dodson, Sean         2:12.49       2017    CCBC Meet #4
8   Counterman, Sean     2:12.49       2011    HCC Invite
10  Counterman, Sean     2:13.55       2012    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dodson, Sean         2:02.85       2017    Kevin Dare
2   Counterman, Sean     2:08.97       2013    Regionals
3   Root, Niko           2:11.13       2013    Franklin and Marshall Invite
4   Artista, Luca        2:14.05       2015    Dwight Scott Invite
5   Dumonchelle, Brady   2:17.48       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Saveleski, Nick      2:18.02       2013    Franklin and Marshall Invite
7   Root, Niko           2:18.85       2014    Dickinson Invite
8   Jackson, Andrew      2:19.68       2016    Frostbite
9   Chenoweth, Tyler     2:21.77       2010    Regionals
10  McDermott, Jeremy    2:24.04       2017    Counties
10  Osuna, Oscar         2:28.79       2017    CCBC Meet #4

********************************************************************************
BOYS 1000 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Artista, Luca        3:05.73       2012    Coach O Invite
2   Waugh, Ethan         3:25.31       2014    Coach O Invite
3   Owens, Joel          4:04.54       2014    Coach O Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Artista, Luca        3:05.73       2012    Coach O Invite
2   Waugh, Ethan         3:25.31       2014    Coach O Invite
3   Owens, Joel          4:04.54       2014    Coach O Invite

********************************************************************************
BOYS 1600 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Counterman, Sean     4:53.44       2013    Regionals
2   Counterman, Sean     4:53.70       2013    Counties
3   Counterman, Sean     4:56.29       2012    Counties
4   Counterman, Sean     4:58.08       2013    States
5   Counterman, Sean     5:03.55       2012    HCC Invite
6   Dumochelle, Brady    5:04.45       2014    States
7   Jackson, Andrew      5:05.19       2017    Last Track to Philly
8   Stonko, Dan          5:07.83       2012    Regionals
9   Dumochelle, Brady    5:09.05       2014    MVAL
10  Dumochelle, Brady    5:09.25       2014    Kutztown Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Counterman, Sean     4:53.44       2013    Regionals
2   Dumonchell, Brady    5:04.45       2014    States
3   Jackson, Andrew      5:05.19       2017    Last Track to Philly
4   Stonko, Dan          5:07.83       2012    Regionals
5   Downey, Issac        5:10.16       2012    Regionals
6   Brathuhn, Ethan      5:11.11       2016    Warrior Knight Invite
7   Osuna, Oscar         5:15.89       2017    Last Track to Philly
8   Saveleski, Nick      5:24.27       2012    HCC Invite
9   Chenoweth, Tyler     5:24.58       2010    Fred/Carroll Border Clash
10  Estes, Chase         5:26.52       2015    Dwight Scott Invite

********************************************************************************
BOYS 3000 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Jackson, Andrew     10:49.46       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Artista, Luca       11:09.98       2013    Kevin Dare HS Invite
3   Artz, Josh          11:28.42       2013    Franklin and Marshall Invite
4   Dumochelle, Brady   11:32.95       2013    Kevin Dare HS Invite
5   Waugh, Ethan        12:00.67       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Artista, Luca       12:07.89       2013    Franklin and Marshall Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Jackson, Andrew     10:49.46       2017    Kevin Dare HS Invite
2   Artista, Luca       11:09.98       2013    Kevin Dare HS Invite
3   Artz, Josh          11:28.42       2013    Franklin and Marshall Invite
4   Dumochelle, Brady   11:32.95       2013    Kevin Dare HS Invite
5   Waugh, Ethan        12:00.67       2013    Franklin and Marshall Invite

********************************************************************************
BOYS 3200 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Stonko, Dan         11:27.41       2012    MVAL
2   Chenoweth, Tyler    11:32.78       2010    Frostbite
3   Downey, Isaac       11:33.70       2010    Smithsburg Invite
4   Chenoweth, Tyler    11:35.40       2010    Fred/Carroll Border Clash
5   Stonko, Dan         11:39.64       2012    Regionals
6   Stonko, Dan         11:42.45       2011    Regionals
7   Chenoweth, Tyler    11:44.18       2010    Counties
8   Downey, Isaac       11:48.33       2010    Counties
9   Chenoweth, Tyler    11:48.50       2010    Smithsburg Invite
10  Stonko, Dan         11:50.01       2011    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stonko, Dan         11:27.41       2012    MVAL
2   Chenoweth, Tyler    11:32.78       2010    Frostbite
3   Downey, Isaac       11:33.70       2010    Smithsburg Invite
4   Brathuhn, Ethan     11:54.14       2015    Terry Baker Invite
5   Tumulak-Townsend    11:54.46       2014    Ed Bowie Invite
6   Estes, Chase        11:57.73       2016    Smithsburg Invite
7   Dumonchelle, Brady  11:59.90       2013    Counties
8   Artista, Luca       12:05.11       2015    Counties
9   Artz, Josh          12:10.85       2014    Coach O Invite
10  Gregroy, Rick       12:54.23       2011    HCC Invite

********************************************************************************
BOYS 55 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Potter, Thomas          9.37       2014    Regionals
2   Potter, Thomas          9.51       2014    Counties
3   Potter, Thomas          9.52       2014    Dickinson Invite
4   Potter, Thomas          9.57       2014    MVAL
5   Potter, Thomas         10.19       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Saurusaitis, John      10.30       2017    Counties
7   Armstrong, Brad        10.32       2014    MVAL
8   Armstrong, Brad        10.38       2014    Dickinson Invite
9   Saurusaitis, John      10.46       2017    Regionals
10  Chenoweth, Corey       10.54*      2010    Fred/Carroll Border Clash


Top 10 Performers
===========================================================
1   Potter, Thomas          9.37       2014    Regionals
2   Saurusaitis, John      10.30       2017    Counties
3   Armstrong, Brad        10.32       2014    MVAL
4   Chenoweth, Corey       10.54*      2010    Fred/Carroll Border Clash
5   Root, Niko             10.68       2013    Franklin and Marshall Invite
6   Evans, Ryan            10.74*      2010    Fred/Carroll Border Clash
7   Black, Ethan           10.81       2014    MVAL
8   Gardner, Jayden        10.90       2017    CCBC Meet #4
9   Waugh, Ethan           11.28       2013    MVAL

********************************************************************************
BOYS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
=================================================================================
1  Norris, Montgomery, McGuire, Scibek          1:37.92       2017    Counties
2  Norris, Montgomery, Newton, Dodson           1:38.24       2017    Kevin Dare
3  Norris, Montgomery, Newton, Dodson           1:39.10       2016    Terry Baker Invite
4  Dodson, Montgomery, Norris, McGuire          1:39.72       2016    Frostbite
5                                               1:40.04       2014    Ed Bowie Invite
6  Gill, Walsh, Smith, Scott                    1:41.14       2015    States
7  Scott, Gill, Walsh, Smith                    1:41.53       2015    MVAL
8  Norris, McGuire, Schek, Montgomery           1:42.69       2017    Regionals
9  Norris, McGuire, Montgomery, Dodson          1:43.17       2017    Last Track to Philly
10                                              1:43.41       2015    Coach O Invite

********************************************************************************
BOYS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1  Dodson, Montgomery, Norris, Newton           3:39.96       2016    Frostbite
2  Dodson, Montgomery, Scibek, Newton           3:41.56       2017    Kevin Dare
3  Scibek, Norris, Newton, Dodson               3:44.74       2016    Terry Baker Invite
4  Norris, Montgomery, Scibek, Dodson           3:45.43       2017    Counties
5  Montgomery, Norris, McGuire, Dodson          3:46.06       2017    Regionals
6  Norris, Scibek, Mongomery, Dodson            3:46.84       2017    Last Track to Philly
7  Dumochelle, Evans, Gill, Root                3:52.29       2014    MVAL
8                                               3:52.53       2013    Kevin Dare HS Invite
9  Saveleski, Gill, Evans, Root                 3:53.87       2014    Counties
10 Evans, Saveleski, Gill, Armstrong            3:54.86       2014    Regionals

********************************************************************************
BOYS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1  Artista, Artz, Brathuhn, Waugh               9:05.45       2016    Regionals
2  Osuna, Newton, McDermott, Jackson            9:09.06       2017    Counties
3  Artista, Artz, Brathuhn, Waugh               9:11.20       2016    States
4                                               9:15.90       2015    Dwight Scott Invite
5  Chenoweth, Downey, Counterman, Stonko        9:21.27       2011    Regionals
6  Chenoweth, Downey, Counterman, Stonko        9:29.06       2011    Counties
7                                               9:29.50       2017    CCBC Meet #4
8  Newton, McDermott, Osuna, Jackson            9:31.85       2017    Regionals
9  Saveleski, Artz, Potter, Artista             9:32.27       2014    Regionals
10 Artista, Saveleski, Potter, Artz             9:36.23       2014    States

********************************************************************************
BOYS HURDLE/SPRINT SHUTTLE RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                                 37.94       2010    Dwight Scott Relays

********************************************************************************
BOYS SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
================================================================================
1  Montgomery, Norris, Scibek, Dodson           4:07.52       2017    Last Track to Philly
2                                               4:21.98       2011    Sportsplex Relays
3  Birch, Mendez, Owens, Pavlock                4:37.47       2014    Coach O Invite
4                                               4:57.06       2012    Coach O Invite
5                                               5:14.70       2010    Dwight Scott Relays

********************************************************************************
BOYS DISTANCE METER RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1                                              13:28.36       2010    Dwight Scott Relays

********************************************************************************
BOYS HIGH JUMP

Top 10 Performance
===========================================================
1   Gill, Nathan           6-06.00       2015    Golden Bear Invite
2   Melville, Adam         6-04.00       2017    Last Track to Philly
2   Gill, Nathan           6-04.00       2015    States
2   Gill, Nathan           6-04.00       2015    Regionals
2   Gill, Nathan           6-04.00       2015    Counties
2   Gill, Nathan           6-04.00       2015    MVAL
2   Gill, Nathan           6-04.00       2015    Coach O Invite
8   Melville, Adam         6-02.00       2017    States
8   Melville, Adam         6-02.00       2017    CCBC Meet #4
8   Melville, Adam         6-02.00       2017    Kevin Dare
8   Gill, Nathan           6-02.00       2014    Ed Bowie Invite
8   Gill, Nathan           6-02.00       2014    Kutztown Invite
8   Gill, Nathan           6-02.00       2014    Coach O Invite
8   Gill, Nathan           6-02.00       2013    Kevin Dare HS Invite
8   Gill, Nathan           6-02.00       2012    Coach O Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Gill, Nathan           6-06.00       2015    Golden Bear Invite
2   Melville, Adam         6-04.00       2017    Last Track to Philly
3   Miller, Carson         6-00.00       2017    2 Meets
4   Walsh, James           5-04.00       2015    Regionals
4   Duncan, Kimar          5-04.00       2010    Catonsville Invite
6   Bosley, Corbin         5-02.00       2012    Coach O Invite
6   Egolf, Zach            5-02.00       2010    Frostbite

********************************************************************************
BOYS POLE VAULT

Top 10 Performance
===========================================================
1   Blevins, Jacob        10-06.00       2011    States
1   Blevins, Jacob        10-06.00       2011    Counties
3   Gatland, Jacob        10-00.00       2016    States
4   Blevins, Jacob         9-10.00       2010    Frostbite
5   Gatland, Jacob         9-07.00       2016    Regionals
5   Evans, Ryan            9-07.00       2011    Regionals
5   Blevins, Jacob         9-07.00       2011    Regionals
8   Evans, Ryan            9-06.00       2011    Counties
8   Blevins, Jacob         9-06.00       2010    Frostbite Invite
10  Gatland, Jacob         9-00.00       2016    Warrior Knight Invite
10  Gill, Nathan           9-00.00       2012    HCC Invite
10  Evans, Ryan            9-00.00       2011    States
10  Blevins, Jacob         9-00.00       2010    Dickinson Invite
10  Blevins, Jacob         9-00.00       2010    Counties
10  Blevins, Jacob         9-00.00       2010    Fred/Carroll Border Clash

Top 10 Performers
===========================================================
1   Blevins, Jacob        10-06.00       2011    2 Meets
2   Gatland, Jacob        10-00.00       2016    States
3   Evans, Ryan            9-07.00       2011    Regionals
4   Gill, Nathan           9-00.00       2012    HCC Invite
5   Jones, Nick            8-06.00       2017    Counties
5   Bradley, Sean          8-06.00       2017    CCBC Meet #4
5   Birch, Elijah          8-06.00       2014    Ed Bowie Invite
5   Schmidt, Taylor        8-06.00       2012    Counties
9   Schilling, Bryce       8-00.00       2016    Frostbite
10  Mendez, Sergio         7-06.00      14-16    3 Meets

********************************************************************************
BOYS LONG JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Scibek, Grant         18-00.50       2017    Kevin Dare
2   Scibek, Grant         17-00.00       2016    Frostbite
3   Newton, Jacob         16-10.00       2016    Frostbite
4   Scott, Zach           16-06.00       2014    Franklin and Marshall Invite
5   Miller, Carson        16-02.00       2017    Kevin Dare
6   Walsh, James          15-00.00       2014    Franklin and Marshall Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Scibek, Grant         18-00.50       2017    Kevin Dare
2   Newton, Jacob         16-10.00       2016    Frostbite
3   Scott, Zach           16-06.00       2014    Franklin and Marshall Invite
4   Miller, Carson        16-02.00       2017    Kevin Dare
5   Walsh, James          15-00.00       2014    Franklin and Marshall Invite

********************************************************************************
BOYS TRIPLE JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Newton, Jacob         35-06.00       2017    Kevin Dare
2   Newton, Jacob         34-06.00       2016    Frostbite
3   Miller, Carson        32-09.00       2017    Kevin Dare

Top 10 Performers
===========================================================
1   Newton, Jacob         35-06.00       2017    Kevin Dare
2   Miller, Carson        32-09.00       2017    Kevin Dare

********************************************************************************
BOYS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Bare, Evan            38-09.50       2017    Counties
2   Bare, Evan            38-07.50       2017    Regionals
3   Root, Niko            37-10.00       2014    Dickinson Invite
4   Murphy, Austin        37-09.75       2010    Smithsburg Invite
5   Bare, Evan            37-04.50       2017    CCBC Meet #4
6   Bare, Evan            37-01.00       2016    Frostbite
7   Murphy, Austin        36-06.00       2010    Catonsville Invite
8   Bare, Evan            35-10.00       2016    Terry Baker Invite
9   Murphy, Austin        35-06.50       2010    Frostbite
10  Urbanick, Hayden      34-11.25       2012    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Bare, Evan            38-09.50       2017    Counties
2   Root, Niko            37-10.00       2014    Dickinson Invite
3   Murphy, Austin        37-09.75       2010    Smithsburg Invite
4   Urbanick, Hayden      34-11.25       2012    MVAL
5   Roy, Aaron            34-07.00       2013    Regionals
6   Eichhorst, Jacob      33-06.00       2016    Regionals
7   Keeney, Austin        32-05.50       2011    Counties
8   Cullum, Justin        31-03.25       2010    Smithsburg Invite
9   Hall, Tanner          31-00.00       2010    Counties
10  Snyder, Berhen        30-06.25       2016    Terry Baker Invite

********************************************************************************

* denotes times were hand timed.
     a) All times rounded up to tenth of a second
     b) If race is less then 400 meters, .24 seconds was added to the time.
     c) the 400 meter run and 4x100 meter relay .14 seconds was added to the time.
# Event time converted from Mile to 1600 (subtract 1.6 seconds)

List Includes:

2016-2017 - All Meets
2015-2016 - All Meets
2014-2015 - All Meets
2013-2014 - All Meets
2012-2013 - All Meets
2011-2012 - All Meets
2010-2011 - Dickinson Invite, Frostbite Invite, Kevin Dare HS Invite, Counties, Regionals, States
2009-2010 - Counties, Regionals, States, Fred/Carroll Border Clash, Frostbite, Catonsville Invite,
            Dwight Scott Relays, Smithsburg Invite

Total = 60 Meets