Oakdale
Outdoor Track & Field Performance List

GIRLS 100 METER DASH

Top 10 Performances
==========================================================
1   Klosterman, Laura      12.53       2013    Zimmerman Invite
2   Klosterman, Laura      12.54       2012    States
2   Klosterman, Laura      12.54       2012    Regionals
4   Klosterman, Laura      12.60       2011    States
4   Klosterman, Laura      12.60       2011    Regionals
6   Klosterman, Laura      12.62       2012    Counties
7   Klosterman, Laura      12.64*      2012    Quad @ North Carroll
8   Klosterman, Laura      12.72       2013    Regionals
8   Klosterman, Laura      12.72       2011    Counties
10  Klosterman, Laura      12.79       2013    MVAL
10  Klosterman, Laura      12.79       2013    Don Boyer Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Klosterman, Laura      12.53       2013    Zimmerman Invite
2   Fox, Kenna             12.86       2019    Regionals
3   McCracken, Alaina      12.89       2013    Regionals
4   King, Emma             12.90       2013    MVAL
5   Johnson, Monique       13.07       2016    Quad @ Urbana
6   Turk, Ashlie           13.20       2022    Regionals
7   McCracken, Lindsey     13.23       2018    Regionals
8   Lawton, Mariah         13.25       2017    Southeast Quad
9   Wright, Maryah         13.34       2014    Counties
9   Stultz, Abby           13.34*      2014    Eastside Tri Meet

********************************************************************************
GIRLS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Klosterman, Laura      25.60       2012    Regionals
2   Klosterman, Laura      25.92       2012    Counties
3   Klosterman, Laura      26.00       2011    Counties
4   Klosterman, Laura      26.01       2012    States
5   Klosterman, Laura      26.22       2013    Regionals
6   Klosterman, Laura      26.27       2013    Howard Track Classic
7   Leatherman, Lauren     26.35       2017    Don Boyer Invite
8   Klosterman, Laura      26.37       2013    Zimmerman Invite
9   Walker, Amani          26.50       2018    Zimmerman Invite
10  Walker, Amani          26.52       2018    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Klosterman, Laura      25.92       2012    Counties
2   Leatherman, Lauren     26.35       2017    Don Boyer Invite
3   Walker, Amani          26.50       2018    Zimmerman Invite
4   McCracken, Alaina      26.57       2013    Regionals
5   Plate, Reagan          26.70       2019    Regionals
6   McNulty, Jackie        26.76       2013    Regionals
7   Bandy, Amira           26.84       2016    Quad @ Century
8   Lawton, Mariah         27.03       2016    Regionals
9   Gill, Ellen            27.07       2021    5 Teams at Urbana
10  Wright, Maryah         27.23       2011    Counties

********************************************************************************
GIRLS 400 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Leatherman, Lauren     57.67       2017    States
2   Leatherman, Lauren     58.07       2017    Regionals
3   Leatherman, Lauren     58.11       2017    Counties
4   Farley, Jamie          58.15       2015    Regionals
5   King, Emma             58.83       2012    Don Boyer Invite
6   Farley, Jamie          59.34       2015    States
7   Farley, Jamie          59.41       2014    Regionals
8   Leatherman, Lauren     59.61       2017    Zimmerman Invite
9   King, Emma             59.68       2012    Counties
10  Farley, Jamie          59.71       2014    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Leatherman, Lauren     57.67       2017    States
2   Farley, Jamie          58.15       2015    Regionals
3   King, Emma             58.83       2012    Don Boyer Invite
4   Kowalk, Charlotte    1:00.54*      2013    Dual @ Middletown
5   Klosterman, Laura    1:00.65       2011    Counties
6   Baba, Emily          1:00.74       2019    Don Boyer Invite
7   Turk, Ashlie         1:01.18       2022    Regionals
8   McNulty, Jackie      1:01.45       2013    Howard Track Classic
9   Gill, Ellen          1:01.62       2021    5 Teams at Urbana
10  Lawton, Mariah       1:01.92       2018    Southeast Quad

********************************************************************************
GIRLS 800 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    2:15.81       2016    Regionals
2   Leatherman, Lauren   2:17.32       2017    States
3   Kowalk, Charlotte    2:17.75       2016    States
4   Leatherman, Lauren   2:19.10       2017    Counties
5   Leatherman, Lauren   2:19.75       2017    Regionals
6   Kowalk, Charlotte    2:19.86       2013    Counties
7   Baba, Emily          2:20.08       2019    States
8   Kowalk, Charlotte    2:20.14       2015    Counties
9   Kowalk, Charlotte    2:20.19       2013    Howard Track Classic
10  Kowalk, Charlotte    2:20.24       2015    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    2:15.81       2016    Regionals
2   Leatherman, Lauren   2:17.32       2017    States
3   Baba, Emily          2:20.08       2019    States
4   Gamble, Madison      2:21.77       2017    Regionals
5   Lane, Jessica        2:22.10       2013    Counties
6   Anderson, Sarah      2:24.85       2021    Quad @ Middletown
7   Ross, Hayley         2:25:40       2021    5 Teams at Urbana
8   Farley, Jamie        2:25.62       2014    Don Boyer Invite
9   Walker, Caylin       2:27.31       2022    Regionals
10  Schaffer, Aubrey     2:29.29       2021    5 Teams at Urbana

********************************************************************************
GIRLS 1500 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    4:47.99       2015    Zimmerman Invite
2   Lane, Jessica        4:55.68       2013    Zimmerman Invite
3   Kowalk, Charlotte    4:56.40       2014    Zimmerman Invite
4   Ross, Hayley         5:07.36       2019    Zimmerman Invite
5   Baba, Emily          5:07.55       2017    Zimmerman Invite
6   Baba, Emily          5:08.25       2018    Zimmerman Invite
7   Gamble, Madison      5:09.43       2017    Zimmerman Invite
8   Baba, Emily          5:10.16       2019    Zimmerman Invite
9   Tarzy, Alexa         5:15.45       2018    Zimmerman Invite
10  Hallenberg, Hailey   5:15.97       2022    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    4:47.99       2015    Zimmerman Invite
2   Lane, Jessica        4:55.68       2013    Zimmerman Invite
3   Ross, Hayley         5:07.36       2019    Zimmerman Invite
4   Baba, Emily          5:07.55       2017    Zimmerman Invite
5   Gamble, Madison      5:09.43       2017    Zimmerman Invite
6   Tarzy, Alexa         5:15.45       2018    Zimmerman Invite
7   Hallenberg, Hailey   5:15.97       2022    Zimmerman Invite
8   Schaffer, Aubrey     5:21.63       2019    Zimmerman Invite
9   Sly, Miranda         5:23.20       2014    Zimmerman Invite
10  DiBella, Claire      5:26.94       2012    Zimmerman Invite

********************************************************************************
GIRLS 1600 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    5:04.30       2016    States
2   Kowalk, Charlotte    5:10.00       2015    States
3   Kowalk, Charlotte    5:11.12       2015    MVAL
4   Kowalk, Charlotte    5:11.19       2016    Counties
5   Kowalk, Charlotte    5:12.77       2016    Regionals
6   Kowalk, Charlotte    5:13.83       2015    Gator Invite
7   Kowalk, Charlotte    5:14.08       2015    Counties
8   Kowalk, Charlotte    5:14.10       2014    Regionals
9   Lane, Jessica        5:16.60       2014    Regionals
10  Lane, Jessica        5:16.59       2013    MVAL

Top 10 Performers
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte    5:04.30       2016    States
2   Lane, Jessica        5:16.60       2014    Regionals
3   Ross, Hayley         5:17.18       2021    5 Teams at Urbana
4   Baba, Emily          5:18.74       2019    Regionals
5   Schaffer, Aubrey     5:30.10       2021    5 Teams at Urbana
6   Gamble, Madison      5:31.25       2017    Counties
7   Tarzy, Alexa         5:34.83       2018    Counties
8   Walker, Caylin       5:35.74       2021    Counties
9   Kowalk, Katherine    5:36.56       2014    MVAL
10  Edwards, Katherine   5:36.62       2012    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 3000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   DiBella, Claire     11:21.62       2013    Zimmerman Invite
2   DiBella, Claire     11:22.98       2014    Zimmerman Invite
3   Edwards, Katherine  11:23.25       2013    Zimmerman Invite
4   Ross, Hayley        11:25.04       2018    Zimmerman Invite
5   Edwards, Katerine   11:28.12       2012    Zimmerman Invite
6   Edwards, Katherine  11:29.06       2014    Zimmerman Invite
7   Lane, Jessica       11:30.15       2014    Zimmerman Invite
8   Tarzy, Alexa        11:43.36       2016    Zimmerman Invite
9   Fliegel, Cara       11:47.10       2016    Zimmerman Invite
10  Schaffer, Aubrey    11:48.31       2018    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   DiBella, Claire     11:21.62       2013    Zimmerman Invite
2   Edwards, Katherine  11:23.25       2013    Zimmerman Invite
3   Ross, Hayley        11:25.04       2018    Zimmerman Invite
4   Lane, Jessica       11:30.15       2014    Zimmerman Invite
5   Tarzy, Alexa        11:43.36       2016    Zimmerman Invite
6   Fliegel, Cara       11:47.10       2016    Zimmerman Invite
7   Schaffer, Aubrey    11:48.31       2018    Zimmerman Invite
8   Ryan, Sydney        11:58.99       2012    Zimmerman Invite
9   Reno, Addison       12:07.58       2017    Zimmerman Invite
10  Rash, Sarah         12:47.32       2018    Zimmerman Invite

********************************************************************************
GIRLS 3200 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte   11:23.07       2015    States
2   Ross, Hayley        11:34.65       2021    5 Teams @ Oakdale
3   Kowalk, Charlotte   11:36.37       2015    MVAL
4   Kowalk, Charlotte   11:36.97       2015    Regionals
5   Ross, Hayley        11:39.23       2021    Regionals
6   Ross, Hayley        11:40.20       2021    States
7   Baba, Emily         11:47.89       2018    States
8   Lane, Jessica       11:49.07       2014    Dwight Scott Invite
9   DiBella, Claire     11:51.44       2014    Regionals
10  Ross, Hayley        11:53.12       2019    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Kowalk, Charlotte   11:23.07       2015    States
2   Ross, Hayley        11:34.65       2021    5 Teams @ Oakdale
3   Baba, Emily         11:47.89       2018    States
4   Lane, Jessica       11:49.07       2014    Dwight Scott Invite
5   DiBella, Claire     11:51.44       2014    Regionals
6   Schaffer, Aubrey    12:04.70       2021    Regionals
7   Hallenberg, Hailey  12:06.96       2022    Pikesville
8   Edwards, Katherine  12:11.66       2012    Counties
9   Tarzy, Alexa        12:18.21       2018    Regionals
10  Fleigel, Cara       12:36.34       2016    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 5000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   DiBella, Claire     19:59.78       2014    Seahawk Invite
2   Edwards, Katherine  20:01.45       2014    Seahawk Invite
3   DiBella, Claire     20:41.91       2013    Seahawk Invite
4   Kilner, Karen       22:18.16       2013    Seahawk Invite
5   Ullrich, Breanna    24:39.64       2013    Seahawk Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   DiBella, Claire     19:59.78       2014    Seahawk Invite
2   Edwards, Katherine  20:01.45       2014    Seahawk Invite
3   Kilner, Karen       22:18.16       2013    Seahawk Invite
4   Ullrich, Breanna    24:39.64       2013    Seahawk Invite

********************************************************************************
GIRLS 100 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Remsberg, Adell        14.58       2013    States
2   Remsberg, Adell        14.72       2013    Regionals
3   Remsberg, Adell        14.77       2012    States
4   Remsberg, Adell        14.80       2013    Counties
5   Remsberg, Adell        14.82       2013    Don Boyer Invite
6   Remsberg, Adell        14.84*      2012    Quad @ Liberty
7   Remsberg, Adell        14.88       2013    MVAL
8   Remsberg, Adell        14.94       2013    Aziz Ra'Off Invite
9   Stultz, Abby           14.95       2014    Regionals
10  Remsberg, Adell        15.00       2012    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Remsberg, Adell        14.58       2013    States
2   Stultz, Abby           14.95       2014    Regionals
3   McCracken, Alaina      15.10       2015    2 Meets
4   Leatherman, Lauren     15.89       2017    Don Boyer Invite
5   Fox, Kenna             16.17       2022    CMC
6   Gill, Ellen            16.33       2022    States
7   Engram, Kelsey         16.50       2013    Regionals
8   Paroby, Rachel         17.05       2015    Counties
9   Dean, Alexandra        17.10       2018    Regionals
10  Brown, Jessica         18.08       2021    Counties

********************************************************************************
GIRLS 300 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Gill, Ellen            45.46       2022    Counties
2   McCracken, Alaina      45.74       2015    Regionals
3   Gill, Ellen            46.24       2022    States
3   Gill, Ellen            46.24       2022    Regionals
5   Gill, Ellen            46.44       2022    Don Boyer Invite
6   Gill, Ellen            46.50       2022    CMC
7   McCracken, Alaina      46.54       2015    States
8   McCracken, Alaina      46.77       2016    Regionals
9   Stultz, Abby           47.12       2013    Counties
10  Remsberg, Adell        47.21       2012    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Gill, Ellen            45.46       2022    Counties
2   McCracken, Alaina      45.74       2015    Regionals
3   Stultz, Abby           47.12       2013    Counties
4   Remsberg, Adell        47.21       2012    Regionals
5   Leatherman, Lauren     47.64       2017    Southeast Quad
6   Engram, Kelsey         49.25       2013    Regionals
7   Dean, Alexandra        49.59       2018    Regionals
8   Paroby, Rachel         49.65       2015    Regionals
9   Lawton, Mariah         50.34       2018    Regionals
10  Wilson, Anna           50.47       2019    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 4x100 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   King, Remsberg, Wright, Klosterman            49.98       2012    States
2   King, Remsberg, Wright, Klosterman            50.21       2012    Regionals
3   King, Remsberg, Wright, Klosterman            50.73       2013    Regionals
3   King, Remsberg, Wright, Klosterman            50.73       2012    Counties
5   King, Remsberg, Wright, McCracken             50.86       2013    States
6   King, Remsberg, Wright, Klosterman            50.90       2012    Zimmerman Invite
7   McNulty, Stultz, Wright, McCracken            51.19       2014    Penn Relays
7   King, Remsberg, Wright, Klosterman            51.19       2013    Penn Relays
9   King, Remsberg, Wright, Klosterman            51.32       2012    MVAL
10                                                51.36       2013    Howard Track Classic

********************************************************************************
GIRLS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   King, McNulty, McCracken, Klosterman        1:44.94       2013    States
2   Wright, McNulty, Stultz, McCracken          1:45.94       2014    States
3   Stultz, McCracken, Wright, McNulty          1:46.00       2014    MVAL
4   McCracken, McNulty, Stultz, Wright          1:46.20       2014    Regionals
5   Lawton, Bass, Palumbo, Walker               1:47.42       2018    Zimmerman Invite
6   McCracken, Stultz, Wright, McNulty          1:47.70       2014    Eastside Tri Meet
7                                               1:47.83       2014    Counties
8   Engram, Wright, Stultz, McCracken           1:47.86       2013    Regionals
9   Gill, Snyder, Brown, Fox                    1:48.16       2022    CMC
10  Lawton, Bass, Palumbo, Walker               1:48.42       2018    Regionals

********************************************************************************
GIRLS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Farley, Hicken, Kowalk, McNulty             4:03.18       2015    Regionals
2   Farley, Hicken, Kowalk, McNulty             4:06.14       2015    States
3   Leatherman, Johnson, Gamble, Lawton         4:07.53       2017    Penn Relays
4   McNulty, Stultz, Lane, Kowalk               4:10.16       2013    Penn Relays
5   Farley, Hicken, McNulty, Kowalk             4:10.17       2015    Don Boyer Invite
6                                               4:14.03       2017    Southeast Quad
7   Austin, Clary, Lawton, Gamble               4:14.47       2017    Regionals
8   Farley, Kowalk, Sly, Hicken                 4:14.89       2014    Counties
9   Lawton, Gamble, Clary, Baba                 4:15.22       2018    Counties
10  Farley, K Kowalk, C Kowalk, Stultz          4:15.31       2014    Penn Relays

********************************************************************************
GIRLS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   K Kowalk, Lane, Farley, C Kowalk            9:32.18       2014    States
2   K Kowalk, Lane, Farley, C Kowalk            9:38.29       2014    Regionals
3   Ross, Walker, Schaffer, Anderson            9:52.05       2021    States
4   Lane, Kowalk, Edwards, DuBoyce              9:52.20       2013    States
5   Gamble, Clary, Ross, Baba                   9:56.72       2019    Regionals
6   Ross, Walker, Schaffer, Anderson            9:57.24       2021    Regionals
7   Ross, Anderson, Gill, Schaffer              9:57.78       2021    Quad @ Middletown
8   Gamble, Clary, Ross, Baba                   9:59.90       2019    States
9   Anderson, Hallenberg, Dempsey, Walker       9:59.99       2022    Regionals
10  Anderson, Dempsey, Hallenberg, Walker      10:01.47       2022    Counties

********************************************************************************
GIRLS 4x1600 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Davis, Edwards, Walters, DiBella           25:10.23       2012    Urbana Relays

********************************************************************************
GIRLS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1                                               4:28.50       2014    Cougar Relays
2   Leatherman, Johnson, Lawton, Baba           4:30.25       2017    Urbana Relays
3   King, Lane, Wright, Klosterman              4:32.66       2012    Urbana Relays
4   Jackson, Ellis, Palumbo, Baba               4:36.11       2018    Urbana Relays
5   Ellis, Jackson, Lawton, Schaffer            4:47.97       2018    Patriot Invite
6   Clary, Palumbo, Gamble, Hallenberg          4:51.80       2019    Patriot Invite
7                                               5:00.56       2011    Patriot Invite
8   Agyei-Obese, Evans, Ketchum, Ondo           5:03.65       2015    Zimmerman Invite
9                                               5:08.02       2015    Urbana Relays

********************************************************************************
GIRLS DISTANCE MEDLEY RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Tarzy, Baba, Gamble, Clary                 13:12.23       2018    Patriot Invite
2   Schaffer, Clary, Gamble, Ross              13:26.33       2019    Patriot Invite
3                                              13:31.20       2014    Cougar Relays
4   Gill, Anderson, Hallenberg, Walker         13:55.02       2022    Urbana Invite
5   Schaeffer, Gamble, Hallenberg, Ross        13:58.20       2019    Urbana Invite
6   Hammer, Blanchard, Lane, Edwards           14:00.21       2012    Urbana Relays
7   Gamble, Fleigel, Tarzy, Ross               14:06.50       2018    Urbana Relays
8                                              14:54.05       2015    Urbana Relays

********************************************************************************
GIRLS HIGH JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stultz, Abby         5-08.00       2014    MVAL
2   Stultz, Abby         5-07.00       2013    MVAL
3   Stultz, Abby         5-06.00       2014    Regionals
4   Stultz, Abby         5-05.00       2013    States
5   Stultz, Abby         5-04.00       2015    States
5   Stultz, Abby         5-04.00       2014    States
5   Stultz, Abby         5-04.00       2013    Counties
5   Stultz, Abby         5-04.00       2013    Howard Track Classic
5   Stultz, Abby         5-04.00       2012    MVAL
5   Stultz, Abby         5-04.00       2014    Dual @ Oakdale
5   Stultz, Abby         5-04.00       2013    Don Boyer Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stultz, Abby         5-08.00       2014    MVAL
2   Walker, Amani        5-04.00       2018    States
3   McNulty, Jackie      5-00.00       2015    2 Meets
3   Leatherman, Lauren   5-00.00       2017    Counties
5   Daramola,Gbemitireol 4-08.00       2021    Regionals
5   Scarzello, Anna      4-08.00       2019    Tri @ Oakdale
5   Fliegel, Cara        4-08.00       2016    Tri @ Oakdale
5   Reimnitz, Emily      4-08.00       2012    6 Meets
5   McCracken, Alaina    4-08.00       2013    Howard Track Classic
10  Robinson, Zolany     4-06.00       2022    Zimmerman Invite
10  Brahmbhatt, Krisha   4-06.00       2022    2 Meets
10  King, Tierney        4-06.00       2014    2 Meets

********************************************************************************
GIRLS POLE VAULT

Top 10 Performance
===========================================================
1   McNulty, Jackie     13-04.00       2015    Zimmerman Invite
2   King, Emma          13-03.00       2013    Dual @ Middletown
3   McNulty, Jackie     13-00.00       2015    Regionals
3   King, Emma          13-00.00       2013    Counties
5   King, Emma          12-10.00       2012    Don Boyer Invite
6   King, Emma          12-09.50       2013    Penn Relays
7   McNulty, Jackie     12-09.00       2014    Don Boyer Invite
8   McNulty, Jackie     12-08.00       2015    MVAL
8   King, Emma          12-08.00       2012    MVAL
10  McNulty, Jackie     12-06.00       2015    Counties
10  McNulty, Jackie     12-06.00       2015    Quad @ Urbana
10  King, Emma          12-06.00       2013    Regionals
10  King, Emma          12-06.00       2013    Howard Track Classic
10  King, Emma          12-06.00       2013    Zimmerman Invite
10  King, Emma          12-06.00       2013    Don Boyer Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   McNulty, Jackie     13-04.00       2015    Zimmerman Invite
2   King, Emma          13-03.00       2013    Dual @ Middletown
3   Schultz, Lillian    11-00.00       2022    States
3   Gabby, Maegan       10-06.00       2018    2 Meets
5   Walasik, Hannah     10-04.00       2017    Regionals
6   Kowalk, Charlotte   10-00.00       2014    Don Boyer Invite
6   Bomhal, Erin        10-00.00       2012    Quad @ North Carroll
8   Boerum, Morgan       9-04.00       2015    MVAL
9   Teehan, Olivia       9-00.00       2022    Zimmerman Invite
9   Gudat, Makenna       9-00.00       2018    3 Meets

********************************************************************************
GIRLS LONG JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   McNulty, Jackie     18-02.50       2015    Counties
2   McNulty, Jackie     17-11.75       2015    Don Boyer Invite
3   McNulty, Jackie     17-10.75       2015    MVAL
4   McNulty, Jackie     17-10.25       2015    States
5   McNulty, Jackie     17-09.00       2015    Dwight Scott Invite
6   McNulty, Jackie     17-08.50       2013    Counties
7   McNulty, Jackie     17-07.75       2015    Zimmerman Invite
8   McNulty, Jackie     17-06.50       2014    States
9   Klosterman, Laura   17-06.25       2012    Regionals
10  McNulty, Jackie     17-05.50       2014    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   McNulty, Jackie     18-02.50       2015    Counties
2   Klosterman, Laura   17-06.25       2012    Regionals
3   Ellis, Sara-Marie   17-02.00       2017    States
4   McCracken, Alaina   17-01.75       2015    Counties
5   Leatherman, Lauren  17-01.75       2017    Dwight Scott Invite
6   Remsberg, Adell     16-10.00       2013    MVAL
7   Wilson, Anna        16-05.00       2019    CMC
8   Brown, Indya        15-11.25       2022    Counties
9   Roberts, Rossalyn   15-05.25       2022    Counties
10  Palumbo, Elyse      15-03.50       2018    CMC

********************************************************************************
GIRLS TRIPLE JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   McNulty, Jackie     39-03.75       2014    Regionals
2   McNulty, Jackie     38-07.25       2015    Zimmerman Invite
3   McNulty, Jackie     38-06.00       2015    Regionals
4   McNulty, Jackie     38-05.25       2014    States
4   McNulty, Jackie     38-05.25       2013    States
6   McNulty, Jackie     38-04.75       2015    States
7   McNulty, Jackie     38-02.50       2015    Counties
8   McNulty, Jackie     38-00.25       2014    Cougar Relays
9   McNulty, Jackie     37-10.00       2013    Regionals
10  McNulty, Jackie     37-09.00       2014    Don Boyer Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   McNulty, Jackie     39-03.75       2014    Regionals
2   Stultz, Abby        37-07.75       2015    Zimmerman Invite
3   Remsberg, Adell     37-02.00       2012    MVAL
4   McCracken, Alaina   37-00.75       2015    States
5   Walker, Amani       36-11.75       2018    Counties
6   Ellis, Sara-Marie   35-03.00       2018    States
7   Wilson, Anna        34-00.75       2019    Zimmerman Invite
8   Brahmbhatt, Krisha  33-04.50       2022    Regionals
9   Jackson, Tiana      33-03.50       2018    Counties
10  Wright, Maryah      33-03.00       2014    MVAL

********************************************************************************
GIRLS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stultz, Abby        36-07.75       2015    Counties
2   Stultz, Abby        36-02.00       2015    States
3   Stultz, Abby        35-07.25       2015    Zimmerman Invite
4   Stultz, Abby        35-03.50       2015    Regionals
5   Raumann, Katelynn   34-01.00       2018    Southeast Quad
6   Raumann, Katelynn   33-09.25       2018    Zimmerman Invite
7   McGraw, Emily       33-00.50       2019    Regionals
7   Stultz, Abby        33-00.50       2015    MVAL
9   Case, Sarah         33-00.50       2018    Southeast Quad
10  Raumann, Katelynn   32-11.25       2018    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stultz, Abby        36-07.75       2015    Counties
2   Raumann, Katelynn   34-01.00       2018    Southeast Quad
3   Case, Sarah         33-00.50       2018    Southeast Quad
4   McGraw, Emily       33-00.50       2019    Regionals
5   Brown, Janelle      30-04.50       2019    Regionals
6   Edwards, Emily      30-03.00       2014    Eastside Tri Meet
7   Frutiger, Riley     28-05.50       2022    CMC
8   Ware, Hannah        26-11.50       2022    Counties
9   Nganou, Ange Sarah  26-03.75       2021    Quad @ Middletown
10  Moormann, Elizabeth 26-03.00       2013    Dual @ Middletown

********************************************************************************
GIRLS DISCUS

Top 10 Performances
===========================================================
1   McGraw, Emily         105-09       2019    States
2   McGraw, Emily         105-05       2019    Regionals
3   Raumann, Katelynn     105-02       2018    Regionals
4   Raumann, Katelynn     102-02       2018    States
4   Case, Sarah           102-02       2018    Patriot Invite
6   Raumann, Katelynn     101-07       2017    Regionals
7   Edwards, Emily        100-11       2014    Counties
8   Raumann, Katelynn     100-08       2018    Counties
9   Edwards, Emily         99-05       2014    Regionals
10  Raumann, Katelynn      99-02       2017    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   McGraw, Emily         105-09       2019    States
2   Raumann, Ktelynn      105-02       2018    Regionals
3   Case, Sarah           102-02       2018    Patriot Invite
4   Edwards, Emily        100-11       2014    Counties
5   Ware, Hannah           84-00       2022    CMC
6   Nganou, Ange Sarah     83-02       2022    CMC
7   Brown, Janelle         81-03       2019    CMC
8   Moorman, Elizabeth     75-07       2013    Don Boyer Invite
9   Frutiger, Riley        72-10       2022    Don Boyer Invite
10  Austin, Devona         68-07       2012    MVAL

********************************************************************************
BOYS 100 METER DASH

Top 10 Performance
===========================================================
1   Agyei-Obese, Percy     10.94*      2016    Tri @ Oakdale
2   Nadarajah, Bavan       10.97       2022    Counties
3   Starrs, Samuel         11.10       2022    Counties
4   Watkins, Isaiah        11.15       2019    Counties
5   Starrs, Samuel         11.20       2022    Don Boyer Invite
6   Agyei-Obese, Percy     11.23       2015    Regionals
7   Geffen, Kyle           11.24*      2016    Tri @ Oakdale
7   Mims, Isaiah           11.24       2015    Regionals
9   Mims, Isaiah           11.26       2015    Don Boyer Invite
10  Agyei-Obese, Percy     11.27       2016    Quad @ Urbana

Top 10 Performers
===========================================================
1   Agyei-Obese, Percy     10.94*      2016    Tri @ Oakdale
2   Nadrajah, Bavan        10.97       2022    Counties
3   Starrs, Samuel         11.10       2022    Counties
4   Watkins, Isaiah        11.15       2019    Counties
5   Geffen, Kyle           11.24*      2016    Tri @ Oakdale
5   Mims, Isaiah           11.24       2015    Regionals
7   Austin, Evan           11.41       2022    Counties
8   Douge, Emmanuel        11.43       2019    Counties
9   Hindle, Joshua         11.44*      2015    Dual @ Oakdale
10  Robinson, Ronald       11.46       2019    Southeast Quad

********************************************************************************
BOYS 200 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Agyei-Obese, Percy     22.44*      2017    Tri @ Middletown
2   Robinson, Ronald       22.47       2019    Counties
3   Robinson, Ronald       22.51       2019    Scorpion Invite
4   Robinson, Ronald       22.61       2019    Regionals
4   Robinson, Ronald       22.61       2018    CMC
6   Nadarajah, Bavan       22.67       2022    Regionals
7   Nadarajah, Bavan       22.68       2022    CMC
7   Agyei-Obese, Percy     22.68       2016    Regionals
9   Robinson, Ronald       22.77       2018    Regionals
9   Robinson, Ronald       22.77       2018    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Agyei-Obese, Percy     22.44*      2017    Tri @ Middletown
2   Robinson, Ronald       22.47       2019    Counties
3   Nadarajah, Bavan       22.67       2022    Regionals
4   Mims, Isaiah           22.82       2015    MVAL
5   Douge, Emmanuel        22.87       2019    Regionals
6   Starrs, Patrick        22.90       2017    Southeast Quad
7   Kerr, Ajuani           23.01       2022    Counties
7   Geffen, Kyle           23.01       2016    Regionals
9   Watkins, Isaiah        23.16       2018    Regionals
10  Case Jr., Todd         23.24*      2017    Tri @ Middletown

********************************************************************************
BOYS 400 METER DASH

Top 10 Performances
===========================================================
1   Schaefer, Evan         49.30       2018    States
2   Schaefer, Evan         49.33       2018    Zimmerman Invite
3   Schaefer, Evan         49.40       2018    CMC
4   Schaefer, Evan         49.56       2018    Counties
5   Robinson, Ronald       49.80       2019    Regionals
6   Schaefer, Evan         49.97       2019    Regionals
7   Schaefer, Evan         50.00       2018    Regionals
8   Lund, Kyle             50.03       2019    Lake Braddock Invite
9   Nadarajah, Haran       50.09       2018    CMC
10  Case Jr. Ritchie       50.17       2017    Regionals
10  Case Jr. Ritchie       50.17       2017    Patriot Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Schaefer, Evan         49.30       2018    States
2   Robinson, Ronald       49.80       2019    Regionals
3   Lund, Kyle             50.03       2019    Lake Braddock Invite
4   Nadarajah, Haran       50.09       2018    CMC
5   Case Jr. Ritchie       50.17       2017    2 Meets
6   Mims, Isiah            50.44       2015    Regionals
7   DeMaille, Chase        50.50       2017    Regionals
8   Kowalk, Evan           50.52       2017    Quad @ Urbana
9   Hindle, Joshua         50.76       2015    Regionals
10  Starrs, Patrick        50.91       2016    Dwight Scott Invite

********************************************************************************
BOYS 800 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Lund, Kyle           1:53.13       2019    Scorpion Invite
2   Lund, Kyle           1:54.26       2019    Northern VA Invite
3   Lund, Kyle           1:54.30       2019    States
4   Lund, Kyle           1:55.49       2019    CMC
5   Lund, Kyle           1:55.74       2019    Lake Braddock Invite
6   Lund, Kyle           1:55.90       2019    Regionals
7   Lund, Kyle           1:56.50       2018    States
8   Kowalk, Evan         1:57.01       2017    States
9   Goodson, Lee         1:57.08       2019    Regionals
9   Lund, Kyle           1:57.08       2019    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Lund, Kyle           1:53.13       2019    Scorpion Invite
2   Kowalk, Evan         1:57.01       2017    States
3   Goodson, Lee         1:57.08       2019    Regionals
4   Schaefer, Evan       1:57.76       2018    Southeast Quad
5   Hooper, Jake         1:58.67       2017    States
6   Mudireddy, Abhishek  1:58.83       2022    Counties
7   Schaefer, Matthew    1:58.93       2016    Regionals
8   Dempsey, Collin      2:01.05       2019    Southeast Quad
9   DeMaille, Chase      2:01.54       2017    Zimmerman Invite
10  Boddicker, Patrick   2:01.66       2014    MVAL

********************************************************************************
BOYS 1500 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Lund, Kyle           4:07.95       2018    Zimmerman Invite
2   Kowalk, Evan         4:10.67       2016    Zimmerman Invite
3   Kowalk, Evan         4:12.27       2015    Zimmerman Invite
4   Mudireddy, Abhishek  4:16.60       2022    Zimmerman Invite
5   Hooper, Jake         4:17.24       2016    Zimmerman Invite
6   Lund, Kyle           4:21.11       2017    Zimmerman Invite
7   Hooper, Jake         4:24.16       2015    Zimmerman Invite
8   Weller, Joseph       4:28.73       2017    Zimmerman Invite
9   Good, Connor         4:34.50       2011    Oakdale Invite
10  McNeil, Caleb        4:39.88       2018    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Lund, Kyle           4:07.95       2018    Zimmerman Invite
2   Kowalk, Evan         4:10.67       2016    Zimmerman Invite
3   Mudireddy, Abhishek  4:16.60       2022    Zimmerman Invite
4   Hooper, Jake         4:17.24       2016    Zimmerman Invite
5   Weller, Joseph       4:28.73       2017    Zimmerman Invite
6   Good, Connor         4:34.50       2011    Oakdale Invite
7   McNeil, Caleb        4:39.88       2018    Zimmerman Invite
8   Raumann, Nicholas    4:40.02       2018    Zimmerman Invite
9   Cantor, Max          4:43.44       2016    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS 1600 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Lund, Kyle           4:16.54       2019    Scorpion Invite
2   Lund, Kyle           4:17.23       2019    Raleigh Relays
3   Lund, Kyle           4:18.72       2019    States
4   Lund, Kyle           4:19.27       2019    Regionals
5   Lund, Kyle           4:20.55       2018    Counties
6   Lund, Kyle           4:22.20       2019    Lake Braddock Invite
7   Lund, Kyle           4:22.33       2018    CMC
8   Boddicker, Patrick   4:24.17       2014    Counties
9   Lund, Kyle           4:24.28       2019    CMC
10  Lund, Kyle           4:25.75       2018    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Lund, Kyle           4:16.54       2019    Scorpion Invite
2   Boddicker, Patrick   4:24.17       2014    Counties
3   Dempsey, Collin      4:26.32       2019    States
4   Kowalk, Evan         4:27.48       2015    Regionals
5   Hooper, Jake         4:31.93       2017    Regionals
6   Mudireddy, Abhishek  4:32.08       2022    CMC
7   Dempsey, Collin      4:34.13       2018    Southeast Qua
8   Schaefer, Matthew    4:36.17       2017    Counties
9   Good, Connor         4:38.19       2011    Regionals
10  Brightful, Ryan      4:38.51       2022    Regionals

********************************************************************************
BOYS 3000 METER RUN

Top 10 Performances
===========================================================
1   Dempsey, Collin      9:20.74       2018    Zimmerman Invite
2   Tarzy, Brett         9:43.60       2015    Zimmerman Invite
3   Shriner, Collin      9:52.96       2017    Zimmerman Invite
4   Fachler, Mark       10:07.03       2015    Zimmerman Invite
5   Shriner, Collin     10:10.64       2016    Zimmerman Invite
6   Fliegel, Reed       10:12.67       2022    Zimmerman Invite
7   Ricucci, Brendan    10:19.77       2017    Zimmerman Invite
8   Bourdeau, Evan      10:24.94       2016    Zimmerman Invite
9   Shortridge, Lucas   10:48.19       2018    Zimmerman Invite
10  Demma, Aidan        10:52.60       2018    Zimmerman Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Dempsey, Collin      9:20.74       2018    Zimmerman Invite
2   Tarzy, Brett         9:43.60       2015    Zimmerman Invite
3   Shriner, Collin      9:52.96       2017    Zimmerman Invite
4   Fachler, Mark       10:07.03       2015    Zimmerman Invite
5   Fliegel, Reed       10:12.67       2022    Zimmerman Invite
6   Ricucci, Brendan    10:19.77       2017    Zimmerman Invite
7   Bourdeau, Evan      10:24.94       2016    Zimmerman Invite
8   Shortridge, Lucas   10:48.19       2018    Zimmerman Invite
9   Demma, Aidan        10:52.60       2018    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS 3200 METER RUN

Top 10 Performance
===========================================================
1   Lund, Kyle           9:28.36       2019    States
2   Lund, Kyle           9:31.70       2019    Regionals
3   Lund, Kyle           9:38.96       2019    Southeast Quad
4   Dempsey, Collin      9:40.15       2019    Lake Braddock Invite
5   Dempsey, Collin      9:43.16       2019    CMC
6   Dempsey, Collin      9:46.04       2019    States
7   Dempsey, Collin      9:52.97       2019    Regionals
8   Dempsey, Collin      9:53.59       2018    Regionals
9   Shriner, Collin      9:54.30       2019    Lake Braddock Invite
10  Dempsey, Collin      9:54.45       2018    CMC

Top 10 Performers
===========================================================
1   Lund, Kyle           9:28.36       2019    States
2   Dempsey, Collin      9:40.15       2019    Lake Braddock Invite
3   Shriner, Collin      9:54.30       2019    Lake Braddock Invite
4   Boddicker, Patrick   9:58.56       2014    Counties
5   Staley, Jacob       10:05.46       2014    Zonis Invite
6   Mudireddy, Abhishek 10:11.41       2021    Counties
7   Tressler, David     10:16.09       2022    Counties
8   Shortridge, Lucas   10:16.99       2021    Counties
9   Tarzy, Brett        10:19.67       2015    Gator Invite
10  Kowalk, Evan        10:23.60       2015    Dual @ Oakdale

********************************************************************************
BOYS 110 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Watson, Josh           14.80       2014    States
2   Scott, Mason           15.04       2022    States
3   Scott, Mason           15.06       2022    Counties
4   Scott, Mason           15.07       2022    Regionals
5   Scott, Mason           15.11       2022    Hopkins Invite
6   Scott, Mason           15.16       2022    Don Boyer Invite
7   Nadarajah, Haran       15.24       2019    Counties
8   Watson, Josh           15.26       2014    Regionals
9   Scott, Mason           15.35       2022    CMC
10  Nadarajah, Haran       15.39       2018    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Watson, Josh           14.80       2014    States
2   Scott, Mason           15.04       2022    States
3   Nadarajah, Haran       15.24       2019    Counties
4   Burke, Josh            15.45       2017    Don Boyer Invite
5   Barber, Anthony        15.54*      2012    Quad @ North Carroll
6   Klinedinst, Joshua     16.33       2019    Regionals
7   Lane, Michael          16.56       2016    Quad @ Century
8   Brummer, Noah          17.24*      2015    Dual @ Oakdale
9   Copen, Matthew         17.29       2022    CMC
10  Schlee, Cory           17.61       2015    Tri @ Urbana

********************************************************************************
BOYS 300 METER HURDLES

Top 10 Performances
===========================================================
1   Starrs, Patrick        38.53       2017    Regionals
2   Starrs, Patrick        38.54       2017    States
3   Starrs, Patrick        38.85       2017    Counties
4   Starrs, Patrick        39.37       2016    Zimmerman Invite
5   Starrs, Patrick        39.47       2017    Patriot Invite
6   Starrs, Patrick        39.52       2016    States
7   Starrs, Patrick        39.74*      2016    Tri @ Oakdale
8   Nadarajah, Haran       39.77       2018    States
8   Starrs, Patrick        39.77       2016    Regionals
10  Starrs, Patrick        39.79       2016    Counties

Top 10 Performers
===========================================================
1   Starrs, Patrick        38.53       2017    Regionals
2   Nadarajah, Haran       39.77       2018    States
3   Scott, Mason           40.64       2022    Counties
4   Klinedinst, Joshua     41.70       2019    Counties
5   Burke, Josh            41.84*      2017    Tri @ Middletown
6   Moore, Kristian        42.96       2021    Quad @ Middletown
7   Watson, Josh           43.14      12-14    2 Meets
8   Plate, Timothy         43.18       2019    Regionals
9   Barber, Anthony        43.52       2014    MVAL
10  Parks, Richard         43.92       2012    Counties

********************************************************************************
BOYS 4x100 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Austin, Starrs, Moore, Dorner                 43.40       2022    Counties
2   Sabcute, Douge, Robinson, Watkins             43.47       2019    Penn Relays
3   Nadarajah, Starrs, Moore, Dorner              43.49       2022    Zimmerman Invite
4   Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese          43.55       2017    Regionals
5   Austin, Dorner, Moore, Starrs                 43.57       2022    Regionals
6   Agyei-Obese, Geffen, Stultz, Starrs           43.81       2017    States
7   Austin, Dorner, Moore, Starrs                 43.83       2022    States
8   Doedge, Robinson, Nadarajah, Watkins          43.87       2018    Penn Relays
9   Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese          43.97       2016    Regionals
10  Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese          44.14       2015    Regionals

********************************************************************************
BOYS 4x200 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   Douge, Childress, Robinson, Watkins         1:29.15       2019    Regionals
2   Agyei-Obese, Demaille, Geffen, Starrs       1:29.37       2017    Regionals
3   Douge, Childress, Robinson, Watkins         1:30.28       2019    States
4   DeMaille, Agyei-Obese, Geffen, Starrs       1:30.48       2017    States
5   Agyei-Obese, Yerardi, Yerardi, Mims         1:30.58       2015    MVAL
6   Stultz, Robinson, Nadarajah, Watkins        1:30.59       2018    States
7   Yerardi, Starrs, Geffen, Agyei-Obese        1:30.59       2016    States
8   Austin, Mambo, Scott, Kerr                  1:30.72       2022    Counties
9   Douge, Childress, Robinson, Watkins         1:30.75       2019    Scorpion Invite
10  Sabvute, Childress, Robinson, Watkins       1:30.77       2019    Counties

********************************************************************************
BOYS 4x400 METER RELAY

Top 10 Performances
===============================================================================
1   DeMaille, Kowalk, Starrs, Case Jr.          3:20.36       2017    Penn Relays
2   DeMaille, Starrs, Kowalk, Case Jr.          3:20.47       2017    States
3   Demalile, Case Jr., Kowalk, Starrs          3:20.51       2016    States
4   Demaille, Starrs, Kowalk, Case Jr.          3:21.06       2017    Regionals
5   DeMaille, Starrs, Kowalk, Case Jr.          3:22.33       2017    Counties
6   Yerardi, Case Jr, Kowalk, Starrs            3:23.63       2016    Regionals
7   Nadarajah, Schaefer, Romagnoli, Lund        3:23.74       2018    Penn Relays
8   Nadarajah, Schaefer, Romagnoli, Lund        3:23.85       2018    CMC
9   Nadarajah, Lund, Goodson, Robinson          3:23.90       2019    Northern VA Invite
10  Nadarajah, Schaefer, Romagnoli, Lund        3:23.95       2018    States

********************************************************************************
BOYS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1   DeMaille, Kowalk, Schaefer, Hooper          7:50.69       2017    Penn Relays
2   DeMaille, Schaefer, Hooper, Kowalk          7:53.53       2017    States
3   Goodson, Stokes, Dempsey, Lund              7:57.01       2019    States
4   Goodson, Stokes, Dempsey, Lund              7:57.39       2019    Regionals
5   Goodson, Stokes, Dempsey, Lund              7:58.18       2019    Northern VA Invite
6   Demallie, Schaefer, Hooper, Kowalk          7:58.56       2016    States
7   Demallie, Schaefer, Hooper, Kowalk          8:00.96       2016    Regionals
8   Schaefer, Stokes, Lund, Watkins             8:02.22       2018    Regionals
9   Stokes, Schaefer, Hooper, Kowalk            8:02.26       2017    Urbana Relays
10  Dempsey, Stokes, Lund, Schaefer             8:04.13       2018    Don Boyer Invite

********************************************************************************
BOYS 4x800 METER RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1   Boddicker, Hindle, Shuster, Farnsworth     21:50.26       2012    Urbana Relays

********************************************************************************
BOYS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1   Yerardi, Agyei-Obese, Hindle, Kowalk        3:33.72       2015    Zimmerman Invite
2   Case Jr., Agyei-Obese, Starrs, Kowalk       3:36.51       2017    Urbana Relays
3   Robinson, Watkins, Romagnoli, Allnutt       3:41.49       2018    Urbana Relays
4   Yerardi, Agyei-Obese, Hindle, Kowalk        3:42.62       2015    Urbana Relays
5   Romagnoli, Nadarajah, Schaefer, Lund        3:50.59       2018    Patriot Invite
6   Douge, Kennedy, Robinson, Parrott           3:50.66       2019    Patriot Invite
7   Romagnolli, Starrs, Yerardi, Watkins        3:51.17       2017    Patriot Invite
8   I McConnell, J McConnell, Yuille, Case Jr.  3:52.14       2014    Screaming Eagles Invite
9   Lapping, Dorner, Skinner, Mudireddy         4:01.94       2022    Urbana Invite
10  Simonica, Yerardi, Hindle, Case Jr.         4:08.18       2014    Patriot Invite

********************************************************************************
BOYS DISTANCE MEDLEY RELAY

Top 10 Performance
===============================================================================
1   Lund, Dempsey, Goodson, Najarajah          10:29.36       2019    Northern VA Invite
2   Dempsey, Nadarajah, Goodson, Lund          10:31.55       2019    Penn Relays
3   Dempsey, Lund, Stokes, Schaefer            10:44.99       2018    Patriot Invite
4   Kowalk, Yuille, Wiley, Boddicker           10:55.92       2014    Patriot Invite
5   Parrott, Goodson, Stokes, Shriner          11:13.09       2019    Patriot Invite
6   Kowalk, Yuille, Wiley, Boddicker           11:13.30       2014    Screaming Eagles Invite
7   Tarzy, Hindle, Hooper, Kowalk              11:25.26       2015    Urbana Relays
8   Shriner, Stokes, Carbaugh, Dempsey         11:27.74       2017    Urbana Relays
9   Tressler, Wooster, Skinner, Mudireddy      11:43.05       2022    Urbana Invite
10  Ricucci, Watkins, Parrott, Shriner         11:55.32       2017    Patriot Invite

********************************************************************************
BOYS HIGH JUMP

Top 10 Performance
===========================================================
1   Stultz, George       6-03.00       2017    Regionals
2   Schlee, Cory         6-02.00       2015    States
2   Middlebrook, Adam    6-02.00       2015    MVAL
2   Middlebrook, Adam    6-02.00       2015    Urbana Relays
5   Cunningham, Zach     6-00.00       2018    CMC
5   Stultz, George       6-00.00       2017    States
5   Cunningham, Zach     6-00.00       2017    States
5   Cunningham, Zach     6-00.00       2017    Counties
5   Cunningham, Zach     6-00.00       2017    Tri @ Middletown
5   Schlee, Cory         6-00.00       2015    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stultz, George       6-03.00       2017    Regionals
2   Middlebrook, Adam    6-02.00       2015    2 Meets
2   Schlee, Cory         6-02.00       2015    States
4   Cunningham, Zach     6-00.00      17-18    4 Meets
5   Dorner, Cameron      5-10.00       2022    Counties
5   Yerardi, Matthew     5-10.00       2015    2 Meets
5   Czajkowski, Billy    5-10.00       2014    2 Meets
8   Scott, Mason         5-08.00       2021    Counties
8   Nadarajah, Bavan     5-08.00       2021    5 Teams @ Oakdale
8   Starrs, Patrick      5-08.00       2015    Quad @ Urbana
8   McGaughey, Sean      5-08.00       2014    Dual @ Oakdale
8   Heaps, Hunter        5-08.00       2016    2 Meets

********************************************************************************
BOYS POLE VAULT

Top 10 Performance
===========================================================
1   Starrs, Samuel      16-01.25       2022    Zimmerman Invite
2   Starrs, Samuel      15-09.00       2022    Regionals
3   Starrs, Samuel      15-08.00       2022    Don Boyer Invite
4   Starrs, Samuel      15-07.00       2022    Quad @ Oakdale
5   Starrs, Samuel      15-00.00       2022    Counties
5   Starrs, Samuel      15-00.00       2022    CMC
5   Starrs, Samuel      15-00.00       2022    Hopkins Invite
5   Starks, Erik        15-00.00       2019    Counties
5   Stultz, George      15-00.00       2016    States
10  Starrs, Samuel      14-09.00       2022    States

Top 10 Performers
===========================================================
1   Starrs, Sam         16-01.25       2022    Zimmerman Invite
2   Starks, Erik        15-00.00       2019    Counties
2   Stultz, George      15-00.00       2016    States
4   Riley, Nicholas     14-08.00       2013    Regionals
5   Lane, Brian         14-00.00       2017    States
6   Ginsburg, Zach      13-08.00       2013    Regionals
7   Middlebrook, Adam   13-06.00       2015    2 Meets
8   Dowling, Samuel     12-00.00       2019    3 Meets
8   Bolesta, Logan      12-00.00       2014    States
10  Case Jr., Todd      11-06.00       2017    Tri @ Middletown
10  Tu, Brian           11-06.00       2018    CMC

********************************************************************************
BOYS LONG JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stultz, George      22-06.00       2018    Counties
2   Stultz, George      22-02.00       2018    States
3   Stultz, George      22-00.25       2018    Regionals
4   Stultz, George      21-09.50       2018    CMC
5   Yerardi, Matthew    21-09.00       2015    Counties
6   Stultz, George      21-08.00       2017    States
7   Stultz, George      21-06.00       2017    Regionals
8   Yerardi, Matthew    21-05.00       2015    Quad @ Urbana
9   Stultz, George      21-04.50       2018    Southeast Quad
9   Stultz, George      21-04.50       2017    Urbana Relays

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stultz, George      22-06.00       2018    Counties
2   Yerardi, Matthew    21-09.00       2015    Counties
3   Case Jr., Todd      20-08.00       2017    Urbana Relays
3   Watson, Josh        20-08.00       2014    MVAL
5   Watkins, Isaiah     20-06.50       2019    Regionals
6   Mims, Isaiah        20-01.00       2015    2 Meets
6   Burke, Josh         20-01.00       2017    Southeast Quad
8   Cunningham, Zach    19-11.00       2018    CMC
9   Dorner, Cameron     19-08.00       2022    CMC
10  Ginsburg, Zach      19-05.00       2013    Regionals

********************************************************************************
BOYS TRIPLE JUMP

Top 10 Performances
===========================================================
1   Stultz, George      45-11.50       2018    Counties
2   Stultz, George      45-08.00       2018    Regionals
3   Stultz, George      45-05.75       2018    States
4   Stultz, George      45-03.75       2016    States
5   Stultz, George      44-10.50       2018    CMC
6   Stultz, George      44-06.00       2016    Zimmerman Invite
7   Stultz, George      44-05.50       2017    States
8   Stultz, George      44-02.00       2017    Regionals
9   Stultz, George      44-01.50       2017    Counties
10  Stultz, George      44-01.00       2016    Regionals

Top 10 Performers
===========================================================
1   Stultz, George      45-11.50       2018    Counties
2   Yerardi, Matthew    42-11.00       2015    Counties
3   Middlebrook, Adam   42-05.75       2015    Regionals
4   Childress, Jonah    42-05.25       2019    States
5   Klinedinst, Joshua  41-07.25       2019    Counties
6   Yuille, Christopher 40-11.50       2014    Regionals
7   Moore, Kristian     40-08.00       2022    Hopkins Invite
8   Robinson, Ronald    40-00.50       2018    Zimmerman Invite
9   Ginsburg, Zach      39-08.50       2013    Zonis Invite
10  Mambo, Joseph       39-05.75       2022    Zimmerman Invite

********************************************************************************
BOYS SHOT PUT

Top 10 Performances
===========================================================
1   Friday, Garrett     50-07.00       2014    Eastside Tri Meet
2   Friday, Garrett     49-08.00       2014    States
3   McGraw, Michael     49-03.00       2012    States
4   McGraw, Michael     49-01.00       2012    Regionals
5   Friday, Garrett     49-00.75       2014    Dwight Scott Invite
6   McGraw, Michael     48-10.25       2012    Counties
7   McGraw, Michael     48-10.00       2012    MVAL
8   Friday, Garrett     48-00.50       2014    Counties
9   Burriss, Donovan    47-08.75       2013    Regionals
10  Friday, Garrett     47-08.00       2014    Don Boyer Invite
10  Friday, Garrett     47-08.00       2014    Screaming Eagles Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Friday, Garrett     50-07.00       2014    Eastside Tri Meet
2   McGraw, Michael     49-03.00       2012    States
3   Burriss, Donovan    47-08.75       2013    Regionals
4   Smith, Luis         46-08.00       2019    Regionals
5   Jones, Tyree        44-11.75       2019    Regionals
6   Redman, Nicholas    43-03.25       2022    Regionals
7   Gill, Riley         42-11.50       2016    Oakdale Invite
8   Warner, Matthew     42-05.00       2018    Regionals
9   DeMaille, Bryce     40-10.00       2017    Southeast Quad
10  Allnutt, Anthony    40-06.00       2019    Southeast Quad

********************************************************************************
BOYS DISCUS

Top 10 Performances
===========================================================
1   Jones, Tyree          139-00       2019    Southeast Quad
2   Redman, Nicholas      137-09       2022    Regionals
3   Jones, Tyree          137-01       2019    Counties
4   Jones, Tyree          135-09       2019    Regionals
5   McGraw, Michael       135-07       2012    States
6   Jones, Tyree          134-05       2019    States
7   Smith, Luis           133-09       2019    Regionals
8   Smith, Luis           132-10       2019    States
9   McGraw, Michael       132-08       2012    Regionals
10  Redman, Nicholas      131-09       2022    Urbana Invite

Top 10 Performers
===========================================================
1   Jones, Tyree          139-00       2019    Southeast Quad
2   Redman, Nicholas      137-09       2022    Regionals
3   McGraw, Michael       135-07       2012    States
4   Smith, Luis           133-09       2019    Regionals
5   Friday, Garrett       125-01       2014    Counties
6   Burriss, Donovan      122-11       2013    Regionals
7   Gill, Riley           121-08       2016    Counties
8   Steinberg, Dylan      120-11       2018    Don Boyer Invite
9   Lohr, Grant           120-06       2022    Regionals
10  Case Jr., Todd        120-04       2017    Southeast Quad

* denotes times were hand timed.
     a) All times rounded up to tenth of a second
     b) If race is less then 400 meters, .24 seconds was added to the time.
     c) the 400 meter run and 4x100 meter relay .14 seconds was added to the time.

List Includes:

2022 - States, Regionals, Counties, CMC, Penn Relays, Urbana Invite, Pikesville Invite, Quad @ Oakdale, Don Boyer Invite, Hopkins Invite, Zimmerman Invite
2021 - All Meets
2020 - Season Cancelled
2019 - All Meets
2018 - States, Counties, Regionals, CMC, Urbana Relays, Patriot Invite, Tri @ Century, Lancer Invite, Southeast Quad, Don Boyer Invite, Zimmerman Invite, Penn Relays
2017 - All Meets
2016 - All Meets
2015 - All Meets
2014 - All Meets (except Dual at Middletown - no official results)
2013 - All Meets (excpet girls at Brunswick Quad and Clarksburg Dual)
2012 - All Meets
2011 - All Meets